Mutfak Dekorasyonu

Gri Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Gri başlı başına asil olan bir renk, gri mutfak dekorasyonu yapılırken beyaz başta olmak üzere pek çok renkle de birbirini tamamlayabilir. Grinin önceleri özellikle oturma odası ve koridor için tercih edildiğini biliyoruz, ama son dönemlerde grinin girdiği yerler arasında mutfaklarda yerleşmiş bulunuyor. Bu makalemizde gri mutfak dekorasyonu nasıl olmalı ve nelere dikkat edilmeli sizinle paylaşmaya çalışacağız. Grinin asaletini kullanarak şık mutfaklar ve evler oluşturmak istiyorsanız ince detaylara da önem vermeniz şart.

Gri mutfaklarda son yıllarda trend renk seçenekleri arasında bulunuyor. Gri ve beyazın birbiriyle olan uyumu bugün çağdaş mutfak tasarımlarında daha fazla ortaya çıkmış durumda.

Gri ve beyaz renklerin birbirini tamamlamasının yanı sıra dekoru daha sıcak ve keyifli hale getirdiği de bilinmektedir. Mutfakta sofistike bir etki yaratmak istediğinizde bu iki rengin gücünden faydalanabilirsiniz.

Grinin ahşabın yanında şık duruşu kadar kromla da inanılmaz bir uyumu vardır. Mutfağın bazı noktalarında krom kullandığınızda grinin farklı bir tonunu da elde etmiş olacaksınız. Aksesuarlar ve mutfakta kullanılan aletlerin parlaklığı tavandan yapılan doğru bir aydınlatma ile mükemmel sonuçlar ortaya çıkaracak.

Eski bir mutfağı daha modern ve daha genç bir mutfağa dönüştürmek istediğinizde gri ile beyazı tercih edebilirsiniz. Kıskançlık uyandıracak olan şık dekorasyon sayesinde mutfağınızı uzun yıllar boyunca istediğiniz görselliğe da kavuşturmuş olacaksınız.

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu yaparken kullandığınız renklerin yanı sıra yerleşim planınıza da dikkat etmeniz gerekiyor. Gri küçük bir mutfağı daha küçük bir hale dönüştürebilir, bu nedenle griyle kullanılacak olan ikinci renkte dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar vardır. Örneğin mutfak duvarlarınızı gri yaptığınızda dolaplarınızı beyaz yapabilirsiniz. Bu sayede grinin küçültücü gücünü yok etmiş ve daha modern halini ortaya çıkarmış olursunuz.

gri mutfak dekorasyonu
gri mutfak dekorasyonu

İnsanlar genellikle mutfakta ayna kullanmaz, ancak griyle birlikte mutfakta ayna dekorasyonu yaptırdığınızda mutfağın olduğundan daha geniş görünmesini sağlamış olursunuz. Aynaların kenar çerçevelerini krom yaptığınızda ise modern bir hava katma oranınız daha fazla olacaktır.

Mutfakta Sade Gri Nasıl Olur?

Gri asil bir renk olmasının yanı sıra ağır bir renktir. Bu nedenle griyi tek başına kullanmak kasvetli bir görüntünün elde edilmesine neden olacaktır. Griyi tek başına koridorda kullanabilirsiniz ancak aydınlatmanızı çok iyi yapmanız gerekiyor.

Mutfakta Sade Gri
Mutfakta Sade Gri

Gece ya da gündüz gri olan bir mekanı doğru aydınlatmadığınızda karanlık bir ortamla karşılaşırsınız. Koridorda gri kullandığınızda kapılarınızı mutlaka beyaz yapmanız gerekir. Bu sayede sade griyle birlikte modern bir koridor elde edebilirsiniz.

Gri Tezgah Olmalı mı?

Mutfakta eğer dolaplarda gri rengi kullanmak istiyorsanız tezgahınızı beyaz yapmanızda fayda vardır. Ancak gri bir terzgahınız varsa o zaman beyaz dolaplar kullanabilirsiniz. İlla her ikisini de gri yapıp bütünlük kazandırmak istiyorsanız duvarlarda beyaz kullanmak daha güzel olacaktır.

gri mutfak tezgahı
gri mutfak tezgahı

Günümüzde insanlar artık mobilyalarını gri üzerine çevirirken evlerde ve ofislerde gri her zaman daha fazla dikkat çekmeye başlamıştır. Birçok insan daha öncesinden farklı renklere sahip oldukları evlerinin dekorasyonunu ve mobilyalarını griye doğru dönüştürmeye başlamışlardır.

HERŞEYİ BOYAYAN BİANCA STELLA BOYA İLE SİZZDE MUTFAK DOLAPLARINIZI BOYAYARAK YENİ BİR MUTFAK YAPABİLİRSİNİZ Hemen Tıklayın tüm detayları öğrenin -> Bianca Stella Dolap Boyama

Griye Boyanmış Mutfak Dolapları
Griye Boyanmış Mutfak Dolapları

Griye Boyanmış Mutfak Dolapları

Mutfak Dolaplarınızı Griye Boyayabilirsiniz; Mutfaklarda kullanılan dolaplar kaliteli malzemelerden yapılmışsa çok uzun süre bozulmadan kullanılmaya devam edebilir. Siz bunu bir fırsata çevirmek istiyorsanız var olan mobilya dolaplarınızı griye boyayabilirsiniz. Çok büyük işçilik gerektirmeyen boyama işleminde kullandığınız ahşap boyasına dikkat etmeniz gerekir. Bunun içinde internet üzerindeki yorumları okuyarak değerlendirmenizi yapabilirsiniz.

Daha farklı gri mutfak dekorasyonu örnekleri için google görseller kısmına göz gezdirebilir, sormak istediğiniz soruları iletişim kısmından bizlere iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu