Ev Dekorasyonu

Asma Tavan Modelleri 2024

Asma Tavan Modelleri ile evlerinize yeni bir hava katmak ister misiniz? Birbirinden şık asma tavan tasarımları ile evlerinizin tavanlarını klasik düz tavan görüntüsünden daha modern ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Evinizin tüm odaları için birbirinden güzel fikirler sunacağız ayrıca Asma tavan fiyatlarını da sizler için derledik.

Asma Tavan Nedir?

Asma tavan, mevcut ev veya iş yerlerinizde bulunan düz tavanlarınıza ek olarak yapılan tavan modelidir. Evlerde yapılan asma tavalar, evi daha hoş ve modern hale getirmek amaçlı kullanılırken iş yerlerine yapılan asma tavanlar, tava yüksekliğini azaltıp daha minimal hale getirmek ve aydınlatma kalitesini artırmak için kullanılır.

Asma Tavan Avantajları

Asma tavanların avantajlarını ev ve ofis olarak iki ayrı şekilde değerlendirebiliriz;

 1. Evlerde Asma Tavan Avantajları
  • Evimizi daha modern ve daha şık gösterir
  • Eski düz tavanlara göre daha kullanışlıdır
  • Ses yalıtımı sağlar ve üst komşunun sesleri biraz daha az gelir 🙂
  • Farklı aydınlatma seçenekleri sağlar
  • Enerji tasarrufu sağlar
  • Evinize verdiği yeni modern ve şık hava ile sizi daha mutlu eder ve evini sevmenizi sağlar..
 2. Ofisler Asma Tavan Avantajları
  • Ofisinizi veya dükkanınızı daha modern ve kaliteli gösterir, buda dükkanınıza gelen müşterilerinizde olumlu bir izlenim bırakır
  • Aydınlatma konusunda büyük fark oluşturur, yine dükkanınıza gelen müşterilerinizi etkiler
  • Dükkanlarda genelde tavan yüksekliği evlere göre daha fazla olur ve buda ısınmayı zorlaştırır, asma tavan sayesinde tavan yüksekliği azalacağı için ısınma maliyetleriniz azalır
  • Tavandaki tesisat ve kablo görüntüsünden kurtarır

Asma Tavan Çeşitleri Nelerdir

Asma tavan çeşitleri kullanım alanına göre farklılıklar göstermektedir. En çok tercih edilen asma tavan modelleri ise;

 • Alçıpan Asma Tavan
 • Taşyünü Asma Tavan
 • Vektörel Asma Tavan
 • Metal Asma Tavan
 • Akustik Asma Tavan
 • Karolam Asma Tavan
 • Lineer Asma Tavan
 • Petek Asma Tavan
 • Gergi Tavan

Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Alçıpan asma tavan en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Bu modelin özellikle suya ve yangına dayanaklı olan seçenekleri popüler olmasına katkı sağlamaktadır.
Not : Resimlerin Üzerine Tıklayarak Büyük Halini Görebilirsiniz!

Banyo Asma Tavan Modelleri

Yeni yapılan evlerde artık banyoların tavanları artık nem ve ıslaklığı dayanıklı alçıpan ve onu tavana monte etmek için asma tavan malzemeleri kullanılarak yapılmaktadır. Eski düz beyaz tavanlar artık yapılmamaktadır. Gelişen teknoloji ve tasarımlar ile artık müteahhit evlerini daha şık ve modern yaparak hızlı bir şekilde satılması için masraftan kaçınmıyorlar 🙂 Eğer sizin eski bir banyonuz varsa aşağıdaki banyo sama tavan modellerini inceleyip beğendiklerinizden birini yaptırabilirsiniz.

Mutfak Asma Tavan Modelleri

Mutfaklara yapılan asma tavan modelleri mutfağınızı yeniden yaptırmış hissi oluşturur. En ufak dokunuşların bile ev dekorasyonuna yeni bir hava kattığı bilinmektedir. Mutfaklarınız özellikle hanımların çokça vakit geçirdiği yerdir. Onun için hanımlar mutfaklarının daha güzel ve modern olmasını isterler. EsasHome uzmanlarının seçtiği mutfak asma tavan modellerinin resimlerinin büyük halini görmek için üzerine tıklamanız yeterli 🙂

Salon Asma Tavan Modelleri

Evimizde salonlar genellikle misafirlerimizi ağırladığımız odadır. Onun için burasının en güzel oda olması tercih edilir. Güzel mobilyalar, şık yemek masası ve sandalyeleri onlarla uyumlu bir bir akrilik halı ve tamamlayıcı objeler. Eğer sizin eviniz yeni değilse sizde güzel bir asma tavan yaptırarak yenileme işlemlerine başlayabilirsiniz. ESASHOME ekibi sizler için birbirinden güzel salon asma tavan modelleri hazırladı.

Oturma Odası Asma Tavan Modelleri

Oturma odası ailecek akşamları vakit geçirdiğimiz hatta uyku dışında evdeki zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz yer diyebiliriz. Türk ailesi olarak salonda sadece misafir ağırladığımız için genelde oturma odasında zaman geçiriyoruz. Evimizde en çok zaman geçirdiğimiz odamızı da güzelleştirmek en doğal hakkıdır 🙂 Sizler için birbirinden güzel oturma odası asma tavan modelleri seçtik, yorum alanına beğendiğiniz modelleri yazmanızı rica ediyoruz ESASHOME ailesi olarak.

Asma Tavan Aydınlatma Modelleri

Asma tavan aydınlatma modelleri tercih ve kullanılan malzemelere göre farklılık göstermektedir. Tamamen sizin tercihinize bağlı olarak Linear LED, armatür, spot ve ledli ışıklandırma sistemleri kullanabilrsiniz. Tercinizi ise yapılacak odaya göre belirlemelisiniz. Örneğin mutfağı ve salonun aydınlık olması istenir ve ona göre bir aydınlatma seçeneği kullanılır. Sizler için birbirinden güzel ve farklı asma tavan aydınlatma modelleri hazırladık. Resimleri daha büyük görmek için üzerine tıklamanız yeterli 🙂

Led Işıklı Asma Tavan Fiyatları

Led ışıklı asma tavan fiyatları alacağınız veya yaptıracağınız marka ve modeller göre değişiklik göstermektedir. Asma tavanın yapımı sırasında birçok farklı ürün kullanılmakta olup bu ürünlerin her birinin kalite kalite fiyatları değişmektedir. Alçıpan, led, kenarlıklar, yapışıtrıcı malzeme, spotlar herbiri için tek tek fiyat belirlemek gerekir. Ayrıca yapılacak odanın m² side fiyata etkendir. Ama güzel bir led ışıklı asma tavan için ortalama bir oda için 10.000TL yi gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Asma Tavan Modelleri Fiyatları

Asma tavan fiyatları genelde yurtdışı ithal olduğu için dolar bazında fiyat verilmektedir. Onun için anlık kur değişikliği sizin yaptıracağınız asma tavanın fiyatını da etkilemektedir. Şuan güncel fiyatları aşağıdaki tabloda belirtilmiş olup değişiklik gösterdiğinde tablo güncellenecektir.

MALZEME CİNSİ Düşük (1m2) Orta (1m2) Yüksek (1m2)
Alçıpan Asma Tavan Fiyatları 120 TL 150 TL 150 TL
Karolam Asma Tavan 4,50 $ 5,6 $ 6,50 $
Taşyünü Asma Tavan 6 $ 6,50 $ 7,50 $
Pvc tavan paneli 60*60 4 $ 4,30$ 5$
Pvc Lambiri Panel 4 $ 4,30 $ 5 $
Petek Tavan 10*10 14,50 $ 17 $ 20$
Baffle Asma Tavan 27 $ 30 $ 50 $
Mesh Asma Tavan 25 $ 30 $ 35 $
Hook On Mesh Tavan 35 $ 36 $ 45 $
Clip İn Tavan 9 $ 12,50 $ 13 $
Lay On Asma Tavan 10$ 11,90 $ 12,50 $
Lay İn Asma Tavan 10,50 $ 12,50 $ 13,50 $

 

Kaynak : dek-mar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu