Ev Dekorasyonu

Ev Enerjisi İçin Hangi Boya Kullanılmalı?

Ev enerjisi için hangi boya kullanılmalı? Evinizi tasarım olarak zenginleştirmek ve görsel manada çok daha estetik bir renge büründürmek istiyorsanız, doğru renklerle ilgili bir tercihte bulunmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Bu konuda yapılacak olan her şeyi kendi içinde değerlendirebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Enerjileri yükseltmekle ilgili yapılacak olan her bir fırsatı, ayrıcalığı ve alternatif seçeneği kolaylıkla kullanabilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Doğru renklerle evinize enerji katmak konusunda kesinlikle alternatif seçimler sizleri bekliyor diyebiliriz. Zamanının çoğunu evinde geçirirken, işten geldiğinde stresten uzaklaştığın ortam evinken, sabah uyandığında güne güzel başlamanı sağlayacak ve gece yatarken de uykuya rahat dalmanı sağlayacak gibi insan psikolojisini ciddi anlamda etkileyen renklerin enerji etkileri her defasında kanıtlanmış bir gerçektir. Evinde seçeceğin renklerin önemi oldukça fazladır. Psikolojini iyileştiren tonlarını seçmen yaratıcılığını tetiklemek, dinlenmek, enerjini yükseltmek ile birlikte evini harika bir biçimde dekore etmene yardımcı oluyor. Bu yazıda evde enerjini yükseltecek ve iyi hissettirecek ev boya renklerinden ve alternatiflerinden bahsedeceğiz. Sırayla en çok tercih edilen renkleri ele alalım.

Sarı Boya ve Pozitif Enerjisi

CEMRE 3

Sarı renk sadece evlerde değil genel olarak tüm alanlarda pozitif olmayı temsil eder. Çoğu yerde sarı rengin mutluluk, neşe ve umudu davet eden bir havası olduğunu okumuşsundur. Bu psikolojide kanıtlanmış bir gerçektir. Evinde sarı rengin yumuşak tonları seçebilir ve daha canlı ev tekstil ürünleri ile dekorasyonunu tamamlayabilirsin. Hatta güneş almayan evlerde kullanılan sarı tonun çok daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Ev enerjisi için hangi renk kullanılmalı?

Sakinleştirici Pembe

boya
boya

Öfke, saldırganlık ve sinir gibi negatif duyguları hafifleten pembe renk, sakinliğin simgesidir. Bu tür insanı yoran duyguları yatıştırıcı etkisi olan pembenin kişilerin pozitif hissetmesini sağlar. Pembe rengini ve pembenin tonlarını evinin duvarlarında değerlendirilerek her daim olumlu hissetmeni sağlayabilirsin. Pembe renk ile kırmızı, beyaz ve pembe tonlarını kombinleyerek evinin enerjisini yükseltmen evine gelen arkadaşlarını ve evinde beslediğin hayvanlarını da olumlu etkisi altına alacaktır.

Doğanın İçinde Gibi; Yeşil Boya

boya
boya

İnsanlar bunaldıklarında kendilerini doğaya atmak isterler ya da bir ormanın yanında geçerken genelde o hava içine çekilir ve doğanın harika manzarasını seyrederken hayallere dalınır. Buradan anlaşıldığı üzere de yeşil rengin insanların sinir sistemi ve psikolojisi yönünden rahatlatıcı, sakinleştirici birçok etkisi bulunmaktadır. Yaşamınızın her anında yeşil renk denildiğinde hep doğal renk olarak tabir edilir. Evinde kullanacağın yeşil renk ile kendini her an doğanın yaratmış olduğu huzurun içinde bulabilirsin. Doğadan ilham alarak yeşil duvarlarına tamamlayacağın mobilya ve aksesuarlar ile daha fazla sakinlik yaratabilir evinde harika bir dekorasyona imza atabilirsin. Doğa bunun için oldukça ilham verici. Örnek vermek gerekirse yeşil duvarlarına uygun olacak tonda kahverengi koltuklar gibi kombin yaparak kendi tarzını ortaya çıkarabilirsin.

Vazgeçilmez ve Ferah Krem Rengi Boya ve Tonları

Krem rengi birçok renk tonunu bünyesinde barındırır ve bu renk ile boyanan duvarların evlerinde dekorasyon yaparken birçok farklı rengi rahatlıkla kullanabilirsin. Krem rengi naif ve yalın bir renktir. Krem tonu ferah ve aydınlığı temsil ederken farklı tonlarına göre farklı dekorasyon ve ev tekstilleri ile dekore edilmesi en basit renkler arasındadır. Özellikle küçük evlerde tercih edilen krem ve tonları küçük ve dar alanların daha büyük görünmesine katkıda bulunuyor.

İlgili Makaleler

Yazar

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu