Ev Tekstili

En Rahat 10 Yatak Tavsiyesi 2022

En iyi yatak modelleri, bireye yüksek düzeyde konfor sağlayabilecek olanlardır. Birçok insan en iyi yatak hangisi diye merak ediyor. Sizin için en iyi yatak tipini bulmanın yolu, tercih ettiğiniz uyku pozisyonu ve vücut durumunu bilerek, ihtiyaçlarınız konusunda bilinçli olmanızdır. Birçok farklı tipte yatak modeli vardır ve her şekil, boyut ve malzemeye sahiptirler. Bir yatak satın almadan önce ihtiyaçlarınızı ne tür bir yatakla karşılayacağını bilmek önemlidir. Bu yazıda sizinle en iyi yatak tavsiyeleri paylaşılacak. Yatak tavsiyesi konumuz sizlere en iyi yatak çeşitleri, yatak modelleri ve kaliteli bir yatak nasıl olur hakkında bilgiler sunulacak.

Farklı markalara ait yatakları 2022 yatak tavsiyesi listesinde sizler için hazırladık. Yapmanız gereken ilk şey, ne tür bir uyku yüzeyi istediğinize karar vermektir. Hafızalı sünger yatak veya yüksek kaliteli yaylı yatak gibi ihtiyaçlarınıza uygun birçok farklı yatak türü vardır. En iyi kaliteyi ve konforu arayanlar için birçok seçenek mevcuttur. Bunlara yüksek kaliteli yaylı yatak, lateks yataklar ve hatta hafızalı köpük yataklar dahildir.

Bu yazımızda yatak odanız için en iyi yatak modellerini inceleyeceğiz. Size kaliteli yatak çeşitleri ve faydalarının bir listesini sunacağız. Çift kişilik yatak tavsiyesi 2022 listesi en iyi yatak modelleri yanında f/p açısından en rahat yataklarada yer verilerek herkes için uygun şekilde oluşturulmuştur.

En iyi yatak modeli, ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize uygun olanıdır. Sizin için iyi bir yatırım olması için rahat, dayanıklı ve aynı zamanda şık görünmelidir. Yeni bir yatak alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar, yapımında kullanılan malzemenin cinsi ve yatağın boyutudur. Yatak alırken yatak tavsiyeleri göz önünde bulundurabilir ve bu kapsamda kaliteli ürünleri araştırıp kendinize rahatlıkla satınalabilirsiniz.

Doğru Yatak Seçimi Neden Önemlidir?

Bir yatak, sağlığınız ve zindeliğiniz söz konusu olduğunda yapacağınız en önemli satın alımlardan biridir. Burası uyuduğunuz yerdir, bu nedenle yatak seçmenin göz korkutucu bir süreç olması şaşırtıcı değildir. Bir yatağı neyin iyi yaptığını ve sizin için en iyisini nasıl seçeceğinizi öğrenmeniz önemlidir. Hangi marka yatak almalıyım diye sormadan önce bunu öğrenmenizde fayda var. Doğru yatağı seçmenin en önemli 7 nedeni: 

 • Uykunuzun kalitesi, yatağınızın ne kadar rahat olduğuna bağlıdır, yani her gece sağlıklı bir şekilde uyumanıza yardımcı olacak kaliteli bir yatak satın almak önemlidir. 
 • Yeni bir yatak satın almanın maliyeti genellikle yüksektir, bu da satın aldığınız ürünü bozmadan önce yıllar alabileceği anlamına gelir. 
 • Yatakların bir ömrü vardır, bu nedenle eski yatağınızla işiniz bittiğinde yenisini almanız önemlidir. 
 • En son trendleri takip etmek ve iyi bir gece uykusu çekmek için trend olan tüm özellik ve niteliklere sahip yeni bir yatak satın almak için doğru seçim yapılmalıdır.
 • Hayatınızdaki tüm farkı yaratabilirler ve uykunuzu daha rahat hale getirebilir. 
 • Satın aldığınız yatak uzun süre dayanacaktır, bu nedenle yenisini kullanmadan önce size uzun yıllar kullanım sağlayan ve uzun ömürlü bir yatak almak önemlidir. 
 • Kaliteli bir yatak, kaslarınızdaki, eklemlerinizdeki veya omurganızdaki ağrıları ve ağrıları hafifletebilecek destek ve rahatlık sağlayacaktır.

Bu kapsamda doğru yatak seçiminin önemi daha fazla ortaya çıkıyor.

Yatak Tavsiyesi Videosu: Doğru Yatak Nasıl Seçilir?

İlgili Makaleler

Yatak, insanların hayatlarında yaptıkları en önemli satın almalardan biridir. Bu sadece konforla ilgili değil, sağlıkla ilgili. Çevrimiçi yatak incelemelerinin ve tavsiyelerinin yükselişini birçok kişi görüyor. Bununla, ihtiyaçlar doğrultusunda en iyi yatağı aldığınızdan emin olabilirsiniz.. Unutulmaması gereken en önemli şey, konu yeni bir yatakta uyumaya gelince, mesele sadece konfor değildir. Aynı zamanda dayanıklılık, destek ve garanti ile de ilgilidir.

Yani yatak tavsiyesi verilirken bütün bu unsurların ele alınması gerekir. Sizin için en iyi yatağı bulmanın iyi bir yolu, uyku tarzınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmaktır. Farklı yatak türlerini ve bunların çeşitli faydalarını anlamak önemlidir. Hangi yatak tipinin sizin için en iyi olduğunu bulmanıza yardımcı olacak birçok içerik vardır. İşte 2022 yılı için 10 adet en iyi yatak önerisi:

1.Yataş Yatak Tavsiyeleri

Yataş, rahat ve sağlıklı bir uyku arayan insanlar için yüksek kaliteli yataklar sağlamaya kendini adamış bir Türk şirketidir. Yüksek kaliteli yataklar sunan bir firmadır. Bu şirket, mümkün olan en iyi uyku deneyimini yaratmak için doğal ve organik malzemelere odaklanmaktadır. Yataş 25 yılı aşkın bir süredir dünyanın en iyi yatak firmalarından biridir. Hafızalı sünger, lateks ve yaylı şilteler arasında değişen çok çeşitli şiltelere sahiptirler.

Yataş Multi Tam Ortopedik DHT Yaylı Seri Yatak Tavsiyesi

Yataş Multi Tam Ortopedik DHT Yaylı Seri Yatak
Yataş Multi Tam Ortopedik DHT Yaylı Seri Yatak

Bu yatak, mümkün olan en iyi uyku deneyimini sağlamak için doğal ve organik malzemelerden yapılmıştır. Daha iyi bir gece uykusu için daha fazla basınç tahliyesi sağlamak üzere DHT teknolojisini kullanır. Yataş Multi Full Ortopedik DHT Yay Serisi Yatak, üstün konfor ve destek sunan bir yataktır. Ekstra kalın, yüksek yoğunluklu köpükten yapılmıştır ve üstünde bir soğutma jeli tabakası vardır.

Yataş Multi Full Ortopedik DHT Yay Serisi Yatak, günün her saatinde dinlendirici bir uyku isteyen uyuyanlara en üst düzeyde konfor ve destek sağlamak üzere tasarlanmıştır. Yatak, ekstra kalın, yüksek yoğunluklu köpükten yapılmıştır ve üstünde bir soğutma jeli tabakası vardır. Ortopedik ve orta hafif olması ile fayda sağlar. Uzun süreli kullanımda yatakta hareket ederken ses çıkabiliyor. Ancak normal bir durumdur ve çoğu yatakta olur. Fiyatı 1459 TL’dir.

Yataş Joyful 300 DHT Yaylı Seri Yaylı Yatak

yatas projects joyful 300 dht yayli seri yatak tavsiyesi
yatas projects joyful 300 dht yayli seri yatak tavsiyesi

1980’li yıllardan beri yatak üreten Yataş, 300 DHT Yay Serisi yatakları ülkenin en popüler yataklarından biridir. 300 DHT Yay Serisi yatak, destek ve konfor sağlamak için birlikte çalışan her köşede üç yaydan oluşan benzersiz bir tasarıma sahiptir. Yataş, Türkiye’de popüler bir yatak markasıdır. Yatakları konfor, destek ve dayanıklılık arasında mükemmel bir denge sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Yataş Joyful 300 DHT Yay Serisi Yatak, omurga, kalça ve omuzlar için mükemmel destek sağlayan yüksek yoğunluklu süngere sahiptir. Ayrıca, tüm yıl boyunca bir uyku deneyimi sağlamak için bir soğutma jeli hafızalı köpük tabakasına sahiptir. Bu yatak köpükten daha fazlasıdır – ayrıca piyasadaki diğer şiltelerden daha iyi hava akışı ve soğutma özellikleri sağlayan yenilikçi bir bobin sistemine sahiptir. Bu yatağın fiyatı 1449 TL’dir. Uygun fiyatlı ve rahat olması ile öne çıkar. Ancak kalın ve yüksek bir yatak olduğunu bilmek gerekir.

En iyi yataş yatak hangisi merak ediyorsanız elbette üstteki tavsiye dışında altta vereceğimiz yatak modellerinide denemenizi tavsiye ederiz.

 • Yataş Prestige Prime Ortopedik Yatak
 • Yataş Premier 500 DHT Yaylı Seri Yataklar
 • Yataş Blue Star Yatak

2.Morpho Sleep Yatak Tavsiyeleri

morpho sleep yatak tavsiyesi
morpho sleep yatak tavsiyesi

Morpho Sleep Original bir visko yataktır. Organik pamuk, çevre dostu lateks ve doğal yün gibi yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Sadece rahat değil aynı zamanda çevre dostu bir şeyde uyumak isteyenler için harika bir seçimdir. Morpho Sleep Original 10 yıl garantilidir ve %100 memnuniyet garantisi ile birlikte gelir.

Morpho Sleep Original Visco Yatak Tavsiyesi

Morpho Sleep Original visco yatak, uykunuzu havada süzülüyormuş gibi hissettirmek için tasarlanmıştır. Bu yatak, diğer yataklara göre daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlayan özel olarak geliştirilmiş bir malzemeden yapılmıştır. Aynı zamanda doğal bir his verir ve çevre dostudur. Morpho Sleep Original visco yatak, geleneksel yaylı yatakların neden olduğu herhangi bir baskı noktası veya rahatsızlık olmadan uyumanızı sağlayan yenilikçi bir tasarıma sahiptir. Morpho Sleep Original visco yatak, konforu ve desteği en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış bir hafızalı köpük şiltedir. Fiyat aralığı en düşük 5,390 TL(90×190 boyut) ile en yüksek 9790 TL (180×200 boyut) arasında değişir. Rahat ve kolay temizlenebilen bir yataktır.

Morpho Sleep yatak seçiminde en iyi morpho sleep yatağı seçmek için markanın diğer yatak tavsiyelerinide denemeniz iyi olacaktır.

 • Morpho Hecuba Visco Hybrid Yatak
 • Morpho Pupa Visco Hybrid Yatak

3.İstikbal Yatak Tavsiyeleri

İstikbal Detox Prime Yatak Tavsiyesi
İstikbal Detox Prime Yatak Tavsiyesi

İstikbal Detox Prime yatak, uyku kalitenizi artırmak için tasarlandı. İstikbal Detox Prime yatak toplam sekiz katmana sahiptir. Sağlığınız ve çevre için güvenli, doğal ve organik malzemelerden üretilmiştir. İstikbal Detox Prime yatak, Amazon’daki en popüler yataklardan biridir. 1000’den fazla incelemeden 4 yıldız aldı ve uzun süredir internetteki en iyi yataklardan biri olarak listeleniyor.

İstikbal markasına ait en iyi yatakları test etme imkanı bulduğunuzda alttaki yatak modellerinide test etmenizi öneririz.

 • İstikbal İndigo Yatak
 • İstikbal Bamboo Line Yatak
 • Detox Ultra Yatak
 • Graphene Premium Yatak

İstikbal Detox Prime Yatak Tavsiyesi Videosu

İstikbal Detox Prime Yatak, yaşam tarzınızdan detoks yapmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir yataktır. İyi bir gece uykusu çekmenizi ve zinde uyanmanızı sağlamak amacıyla yapılmıştır. İstikbal Detox Prime Yatak, vücudunuza yatabileceği destekleyici bir yüzey sağlayarak daha az stresli, daha enerjik ve genç hissetmenize yardımcı olmak için tasarlandı. Ayrıca, insanların daha iyi uyumasını kolaylaştırabilen, vücudun kas ve eklemlerindeki stres ve gerginliğin giderilmesine yardımcı olur. Fiyatı 4500 ila 5000 arasında değişir.

5.Bellona Yatak Tavsiyeleri

Bellona Natural Linen Yatak Tavsiyesi
Bellona Natural Linen Yatak Tavsiyesi

Bellona Natural Linen Yatak, pamuk ve yün gibi doğal malzemelerden üretilmiş lüks bir yataktır. Kullanıcı için optimum konfor ve destek sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bellona ekibi, mümkün olan en iyi uyku deneyimini sağlayan bir ürün yaratmak için çok çalıştı. Müşterilerine sağlık ve esenliği teşvik eden yüksek kaliteli bir ürün sağlamayı taahhüt ederler.

Bellona Natural Linen Yatak Tavsiyesi Videosu

Bellona Natural Linen Yatak, en iyi uyku deneyimini sağlamak için doğal malzemeler kullanan lüks bir yataktır. %100 doğal ketenden yapılmıştır ve zararlı kimyasallar veya toksinler içermez. Bu ürün, hem sağlığı hem de çevre için iyi olan bir şeyde uyumak isteyenler için mükemmel bir yatak. Şirket ayrıca satın almadan önce deneyebilmeniz için 100 gecelik bir deneme süresi sağlar. Bellona Natural Linen Yatak, hiçbir zararlı kimyasal veya toksin içermeyen doğal malzemeler kullanarak geleneksel yataklara çevre dostu bir alternatif sunuyor. Fiyatı 9774 TL’dir.

Bellona en iyi yatak tavsiyesi için natural linen yatak dışında sizlere önereceğimiz yataklarada göz gezdirmenizi öneririz.

 • Black Diamond Yatak
 • Kolajen Linen Yatak
 • Coppertech Cooler Yatak
 • Four Seasons Yatak
 • Visco Prime Yatak

6.Bambi Royal Craft Yatak Tavsiyeleri

Bambi Royal Craft Yatak Tavsiyesi
Bambi Royal Craft Yatak Tavsiyesi

Bambi Royal Craft Yatak, çevre dostu ürünler arayan ve yatak takımına biraz daha fazla para harcamak isteyenler için harika bir üründür. Ürünleri en kaliteli malzemelerle yapılmıştır ve bunları mümkün olan en sürdürülebilir şekilde kullanırlar. Bambi, yüksek kaliteli, uygun fiyatlı yataklar üreten bir yatak üreticisidir. Yataklarını yapmak için patentli yay tasarımı ve tescilli köpük dahil en son teknolojiyi kullanırlar.

Bambi Royal Craft Yatak Tavsiyesi Videosu

Bambi Royal Craft Yatak, farklı uyku ihtiyaçlarına uygun yatak tipi olan sunan lüks bir yatak modelidir. Bambi Royal Craft Yatak, uyuyanlara uyku ihtiyaçları için çeşitli seçenekler sunan lüks bir yataktır. Uyuyanlar için benzersiz bir deneyim sunmak amacıyla uzmanlar tarafından tasarlanmıştır. Üst düzey konfor sağlar. Boyutuna göre 6670 ila 9765 TL arasındadır.

Bambi yatak markası oldukça kaliteli yataklar üretmektedir. Kendi kullanım alışkanlıklarınıza göre tercih yapabileceğiniz bambi yatak tavsiyeleri için alttaki listede verilen modelleri inceleyebilirsiz.

 • Magnasand Therapy Yatak
 • Nirvana Yatak
 • Borjen Yatak
 • Cotton Master Yatak
 • Thermo Control Yatak

7.Yatsan Sealy Ellington Yatak Tavsiyeleri

Yatsan Sealy Ellington Yatak Tavsiyesi
Yatsan Sealy Ellington Yatak Tavsiyesi

Yatsan Sealy Ellington Yatak, organik pamuk ve doğal lateksten üretilmiş lüks bir yataktır. Daha iyi uyumanıza yardımcı olan yerleşik bir soğutma sistemine sahiptir.

Yatsan Sealy Ellington Yatak Tavsiyesi Videosu

Yatsan Sealy Ellington Yatak, insanların daha iyi uyumasına yardımcı olan bir yataktır. Ürün birinci sınıf malzemeler ve teknoloji kullanılarak yapılmış bir yataktır. Yatsan Sealy Ellington Yatak, kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunan bir yataktır. Baskı noktalarından kurtulmayı sağlar ve uyku kalitesini artırır. Yatak, her biri farklı özellik ve özelliklere sahip üç katmandan oluşur. Katmanlar, kullanıcılarına mümkün olan en iyi konforu sağlamak için birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. 7500 – 8000 TL arasındadır.

Yatsan Dünya çapında ünlenmiş birinci sınıf yataklar üreten bir marka olmasının yanında tercih edeceğiniz yatakların ilerde sizi memnun etmemesi durumu oldukça düşüktür.

Pek çok yatak modeli arasından deneme yapabilir ve dilediğiniz yatağı seçebilirsiniz fakat yatsan en iyi yatak modellieri hangisi diye bizlere danışmak istiyorsanız sizler için 3,5 model daha memnuniyetle tavsiye edebiliriz.

 • Uykucu Elite Pillow Top Visco Pedli Yatak
 • Uykucu Visco Therapy Yatak
 • Sealy Cardiff Yatak
 • King Koil Luxury Heaven Firm Yatak

Yatsan firmasına ait farklı yatak modelleri ve daha geniş inceleme için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Web Sitesi: https://www.yatsan.com/d/urunler

8.Minar Yatak Tavsiyeleri

Minar Safir Full Ortopedik Pedli Yaylı Yatak Tavsiyesi
Minar Safir Full Ortopedik Pedli Yaylı Yatak Tavsiyesi

Minar Safir full ortopedik yastıklı yaylı yatak, piyasadaki en popüler yatak markalarından biridir. İyi bir gece uykusunun tadını çıkarmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir. Bu yatak, üç kat doğal lateks, hafızalı köpük ve polyester elyaf ile benzersiz bir tasarıma sahiptir. Bu, eklemleri veya sırt ağrıları hakkında endişelenmeden rahat bir gece uykusu yaşamak isteyenler için ideal bir seçimdir.

Minar Safir Full Ortopedik Pedli Yaylı Yatak Tavsiyesi

Yenilikçi bir tasarıma ve her tür uyuyan için en üst düzeyde konfor sağlayan kaliteli bir yapıya sahiptir. Benzersiz tasarım ve malzemelerin kullanıldığı konfor, destek ve dayanıklılık sağlayan bir yataktır. Ortalama fiyatlı bir üründür. Hafif sertliği ile de rahat ettirir. Ambalajda yay sistemi bulunmadığını belirtmek gerekir. Fiyatı 2500 TL’dir.

9.Mobpazar Yatak Tavsiyeleri

Mobpazar Platin Ortopedik Yaylı Yatak Tavsiyesi
Mobpazar Platin Ortopedik Yaylı Yatak Tavsiyesi

Mobpazar Platin Ortopedik Yaylı Yatak, konforlu bir uyku deneyimi yaşatmak için tasarlanmış yeni bir yataktır. Destek, konfor ve dayanıklılık sağlayan gelişmiş bir tasarıma sahiptir.

Mobpazar Platin Ortopedik Yaylı Yatak Tavsiyesi

Mobpazar Platin Ortopedik Yaylı Yatak, bugün piyasadaki en yenilikçi ürünlerden biridir. Gece boyunca destek ve rahatlık sunan benzersiz yay sistemi ile tasarlanmıştır. Bu, yatağına çok fazla para harcamadan iyi bir gece uykusu arayanlar için ideal bir seçimdir. Mobpazar Platin Ortopedik Yaylı Yatak kalite düşünülerek oluşturulmuş ve güvenlik ve yüksek performans standartlarını sağlamak için test edilmiştir. Uygun fiyatlı ve rahat olmasına karşın döşemesi çok dayanıklı değildir. Fiyatı sadece 650 TL’dir.

 • Mobpazar Flora Lux Bamboo Yaylı Yatak

10.Us. Sleepıng Yatak Tavsiyeleri

UsSleepıng Ultra Ortopedik Super Bamboo Yaylı Yatak Tavsiyesi
UsSleepıng Ultra Ortopedik Super Bamboo Yaylı Yatak Tavsiyesi

YatakSleeping Ultra Ortopedik Süper Bambu Yaylı Yatak, üstün konfor sunan lüks bir yataktır.

Us. Sleepıng Ultra Ortopedik Super Bamboo Yaylı Yatak Tavsiyesi Videosu

Bu yatak, yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır ve uzun yıllar dayanacak, uyumak için yumuşak ve rahat bir yüzey sağlayacaktır. Fiyatı oldukça uygundur. Sadece 750 TL’ye satın alınabilir. Orta sertlik seviyesi ile genel kullanıcıya hitap eder. Ancak kumaş kalitesi de orta düzeydir. Fiyatına göre en iyi ürünlerden biri olarak gösterilebilir.

Us. Sleeping markası online alışveriş sitelerinde oldukça fazla tercih edilen ve genellikle en yüksek derecelendirme puanları ile tavsiye edilen yatak markası olma özelliği bulunmaktadır. Yatak seçiminde pek çok etkenin önemi bulunmakta olup bunların bir çoğuna internet sitemizde yer vermekteyiz. Fakat konunun özünde en önemli şey kendinize uygun özelliklerdeki yatağı seçtikten sonra, uzun deneme süreleri veren yatakları tercih etmektir. Böylece ilerleyen süreçlerde oluşabilecek rahatsızlıklarda yatağı sorgusuz şekilde iade edebilirsiniz.

Aşağıda Us.Sleeping markası için bir kaç fazladan yatak tavsiyesi bulunmaktadır.

 • Us. Sleepıng Full Bamboo Classic Yaylı Yatak
 • Us. Sleepıng Ultra Super Bamboo Yaylı Yatak
 • Us. Sleeping Masaj Terapi Torba Yaylı + Visco Yatak

En İyi Yatak Yorumları

En iyi yatak konusunda ön fikir edinmek, diğer kullanıcı değerlendirmelerini öğrenmek ve en iyi yatak yorumları hakkında araştırma yapan değerli okurlarımız için;

En az şikayet alan yatak markası ve en çok satan yataklar için, trendyol ve hepsiburada gibi online platformları inceleyerek oluşturduğumuz kısa listemizde yer alan yataklara bütçenize göre mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz. En çok satılan yatak markaları her iki sitede genel anlamda değişiklik göstermemektedir.

En çok satan yatak markaları;

 • US. SLEEPING
 • Yataş
 • Mobpazar

İnternet sitelerinde en çok satılan yatak markalarına üstte yer verilmiştir. Peki bu markaların en iyi yatak yorumları hangi modellere ait.

En iyi yatak markaları için oluşturduğumuz, online alışveriş sitelerine ait değerlendirmelerden bağımsız 5 markaya yer verdiğimiz yazımızı okuyabilirsiniz.

En iyi yatak yorumları;

 • Mobpazar Basic Full Ortopedik Lux Bamboo Yaylı Yatak
 • US. SLEEPING Ultra Ortopedik Super Bamboo Yaylı Yatak
 • Yataş Spinal Support Bamboo Pocket Yaylı Yatak

Yatak Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Tercih edeceğiniz yatak ölçüleri boyunuzdan en az 15 cm uzun ve yatak genişliğiniz tek kişilik yataklar için en az 95 cm olmalıdır. Çift kişilik yataklarda genişlik seçimi partnerlerin kilo durumu, rahatlık ilgisi ve yatak odası genişliği gibi etkenler göz önüne alınmalıdır. Yatak çok yumuşak veya çok sert olmalıdır. Sertliğin orta seviyede tutulduğu yataklar genellikle tercih sebebi olmalıdır. Her zaman önerdiğimiz gibi yatak için deneme süresi ve marka kalitesi dikkate alınmalıdır.

Yatak takımı kişisel bir seçimdir ve yeni bir yatak alırken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Yeni bir yatak alırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör yatağın kalitesidir. Üç ana yatak türü vardır: sert, yumuşak ve orta sertlikte. Sert bir yatak, yüzüstü veya yan yatarak uyuyanlar için en iyisidir. Yumuşak bir yatak, sırt üstü veya yan yatan insanlar için en iyisidir.

Sırt üstü veya karın üstü uyuyanlar için orta sertlikte bir yatak en iyisidir. Rahat ve dinlendirici bir gece uykusu için mükemmel yatağı bulmak kolay değil. Bu kadar çok seçenek ve marka ile bunaltıcı olabilir. Ve tüm çevrimiçi çelişkili incelemelerle neye inanacağını bilmek zor olabilir. Sizin için doğru kararı vermenize yardımcı olacak en iyi yatak tiplerinden bazılarını ve bunların artılarını ve eksilerini incelemek faydaları olabilir.

Sizin için en iyi yatak, ihtiyaçlarınıza ve tarzınıza uygun olanıdır. Ancak bir karar vermeden önce, yatak satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörlerden bazılarını dikkate almakta fayda var. En iyi yatağı bulmanın ilk adımı, ne tür bir yatağa ihtiyacınız olduğunu anlamaktır. Üç ana tip vardır: yumuşak, sert ve orta sertlikte. Bu kategoriler ayrıca malzeme ve yapıya bağlı olarak farklı türlere ayrılır. Bir sonraki adım, bütçenizi belirlemektir, böylece içine uygun bir yatak bulabilirsiniz. Yatak alacaklara tavsiyeler kapsamında bunlara dikkat edilebilir.

 • Yatak seçimi yapaken baza ve başlık ölçülerine uygun yatak seçimi yapmaya dikkat etmeliyiz.
dogru yatak secimi
dogru yatak secimi yapılırken nelere dikkat edilmelidir?
 • Yatakta kullanılan maddeler için detaylı sorgulama yapılmalı ve olabildiğince doğal ve organik malzemeler kullanılarak üretilmiş yatakları tercih etmelisiniz.
organik yatak secimi
organik yatak secimi
 • Yapısında kolay temizlenebilirlik teknolojileri bulunduran, nanoteknolojik olarak geliştirilmiş yatakları tercih etmelisiniz.
kolay temizlenebilir yatak
kolay temizlenebilir yatak
 • Ergonomik, uygun sertlik ve antibakteriyel yatak modellerini tercih etmelisiniz.
antibakteriyel yataklar
antibakteriyel yataklar
 • Vücut/Kitle indexine uygun yatak tercihi yapmalısınız.
yatak seciminde vücut kitle indexi
yatak seciminde vücut kitle indexi

Yazar

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu