Ev Tekstili

Fon Perde Modelleri – Birbirinde Şık 50+ Fikir ve Video

Fon perde modelleri, evlerimizin dekorasyonunda hem görünüş hem de kullanış olarak önemli bir rol oynayan eşyadır. Özellikle üst katlarda oturup evi güneş alanlar için sabahları erkenden odanıza güneşin girmesini engellemek veya zifiri karanlıkta uyumayı sevenler için koyu renkteki fon perde tercih edilebilir. İhtiyaçlarınıza ve zevkinize uygun bir fon perde modeli seçmek, evinizdeki yaşam alanlarınıza tarz katmanın yanı sıra güneş ışığını kontrol etmek ve gizlilik sağlamak gibi birebirdir. Fon perdeler, odalarınıza daha fazla ambiyans kazandırırken aynı zamanda farklı renkler kullanılarak dikkat çeken patlayan bir dekoratif ürün olabilir. Geniş bir seçenek yelpazesi sunan fon perde modelleri, farklı renkler, desenler, dokular ve boyutlarda mevcuttur, bu da her tarza ve odaya uygun seçenekler bulmanızı kolaylaştırır. Ayrıca, ışığı azaltmak veya tamamen engellemek, sıcaklık kontrolü yapmak veya gizliliği artırmak gibi ihtiyaçlarınıza göre farklı fon perde türlerini tercih edebilirsiniz.

Fon Perde Modelleri

Fon perde modelleri için hazırladığımız resimleri daha büyük görmek için resmin üzerine tıklamanız yeterli ESASHOME ♥

Gri Fon Perde

Gri fon perde genelde mutfak veya oturma odasında kullanılır. Kir götürmesi ile tercih edilen gri tonu ayrıca kullanılan yere ferahlıkta katmaktadır. Gri’nin artık onlarca tonu vardır size griye karar verdiyseniz renk tonunu odanızın veya mutfağınızın mobilyalarına göre belirle

Siyah Fonlar

Siyah fon perdeler genelde yatak odalarında kullanılmaktadır. Özellikle evleri sabah erkenden güneş alanlar veya yüksek binalarda oturanlar sabah erkenden gelen güneş ile uyanmamak için siyah fonları tercih ederler. Ayrıca ebeveyn yatak odalarında mahremiyeti korumak içinde tercih edilebilir. Örnek resimler yazı sonunda ki resim galerimizde eklidir.

Tül Fon Perde

Tül fon perde hafif, ince ve transparan bir kumaştan üretilen bir perdedir. Bu tür perdeler genelde dekorasyon amaçlı kullanılır. Ayrıca az güneş alan yerlerde de güneşin fazla geldiği o çok kısa sürede sıcağı kırması amaçlı kullanılabilir. Amacı sadece görüntü olan tüldür 🙂

Salon Fon Perdeleri

Salon Fon Perdeleri özellikle misafir ağırlayacağımız zaman göze çarpmasını salona ayrı bir hava katmasını istediğimiz bir parçadır. Salonlarımızda genelde perde için şık tüller kullanılır. Bu tülleri salonda ki otruma grubumuzla tamamlamak için fon perde kullanılabilir. Fon perdeler ya koltuk renkleri ile yada koltuk üzerindeki minderle ile uyum sağlamalıdır. Örnek resimler yazı sonunda ki resim galerimizde eklidir.

Keten Fon Perde

Keten Fon Perde doğal keten kumaştan üretilen bir tür pencere perdesidir. Keten, dayanıklı, doğal ve hafif bir malzeme olduğu için perdeler için popüler bir seçenektir çünkü bir kere yaptırdıktan sonra uzun yıllar kullanılmak istenir ve bundan dolayı da sağlamlığı ile bilinen keten fon perde tercihleri artamaya başlamıştır. Örnek resimler yazı sonunda ki resim galerimizde eklidir.

Pano Fon Perde

Pano fon perde, büyük boyutlarda tasarlanan genellikle duvar boyutunda olan panellerden oluşan bir tür pencere perdesidir. Bu paneller, özellikle büyük pencereler, sürgülü cam kapılar veya açık ofis alanları için tasarlanmıştır. Kullanılacak olan mekanın dekorasyonunu tamamlamak ve odanın havasını değiştirmek için kullanılır. Örnek resimler yazı sonunda ki resim galerimizde eklidir.

Çocuk Odası Fon Perde

Çocuk odası fon perde seçerken belki de işimiz beklediğimizden zor olabilir 🙂 Artık çocuklarımız küçük yaştan itibaren kendi kararlarını vermeye başladı. Seçimi tamamen ona bırakmak yerine seçenekleri azaltıp son tercihi onlara bırakabiliriz. ESASHOME olarak perdenin özelliklerini ve üretim malzemesini detaylıca sormanızı öneririz. Sonuçta onlar bizim en değerlimiz ♥

Desenli Fon Perde

Desenli fon perde düz tek renklere göre daha az rağbet gören bir modeldir. Ağırlık olarak eğilim mobilya ile uyumlu tek renk keten fon perdelerdir. Ama farklı desenli fon perde modelleri de kullanıcıların aklını çelmeye başlamış gibi görünüyor. Gerek çarşıda gerekse de alışveriş sitelerinde daha fazla desenli fon perde modeli görmekteyiz. Örnek resimler yazı sonunda ki resim galerimizde eklidir.

Kanat Perde Modelleri

Son zamanların trendi haline gelen kanat perde modelleri artık hemen hemen tüm evlerde karşımıza çıkmaktadır. Güzel bir görüntü ve mobilya ile uyumu ile ev dekorasyonu nu tamamlayan bir perde modelidir. Geniş renk seçimi ve kumaş seçimi ile kullanacağınız odadaki mobilyaların renklerine uyumu ile güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Evdeki mevcut perdelerinizi de alacağınız kanat aparatı ile bu modele de dönüştürebilirsiniz. Gooogle’da kanat perde aparatı olarak arayabilir veya dire bu linke tıklayıp sonuçlara bakabilirsiniz. ⇒ Kanat Perde Aparatı

Yeşil Fon Perde

Yeşil fon perde, son zamanların moda rengi olan bir renk olup eve çok yakışmaktadır. Yeşil rengine uyumlu duvar rengi ve güzel bir mobilya takımı ile mükemmel bir oda dekorasyonu ortaya çıkarabilirsiniz. Yazı sonundaki ESASHOME uzmanlarının hazırladığı resim galerisinden de ilham alabilirsiniz 🙂

Antrasit Fon Perde

Son zamanların trend rengi olan antrasit, evlerimize çok güzel yakışıyor. Evin her yerinde kullanılacak bir renk olup perdelerde de çok şık ve asil durmaktadır. Genelde salon veya oturma odalarında kullanılmaktadır. Bu odalarda ayrı bir hava katmaktadır. Yorum, Soru ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bekliyoruz.

Mutfak Fon Perde

Mutfaklar evimizin özellikle bayanlar için fazlası ile önemli ve zamanının çok geçirildiği bir yerdir. Mutfağın güzel, havalı ve iç açıcı bir ortam haline gelmesi bayanlarında orada çalışmasına katkı sağlayacaktır ayrı bir hevesle gireceklerdir. Yani kısaca mutfağını seven bir kadınlar daha mutludur. Mutfağını sevmesine yardımcı olacak bir etmende mutfak fon perdelerdir. Mutfağı renk ve canlılık katacak güzel renkler ile renklendirilen bir mutfak güzel sohbetlerin geçtiği, kahve keyiflerinin yapıldığı bir ortama dönüşebilir 🙂 Resim galerimizde sizlere çok güze örnekler hazırladık.

Lacivert Fon Perde

Lacivert fon perde kullanım alanı olarak genelde salon veya oturma odası olarak bilinir. Mavi renkler ile döşenmiş çok güzel gruplar ve tamamlayıcı eşyaların olduğu salon veya odaya benzer renk ve kaliteli bir fon perde çok yakışacak hatta güzel bir hava katacaktır.

Rustik Fon Perde

Rustik fon perde evinize ayrı bir hava ve şıklık katan modeldir. Genelde mutfak, oturma odası, balkona çıkan alanlarda kullanılan ve pratik bir yapıya sahip olan rustik perdeler bir o kadarda ilgi çekicidir. Önemli olan Rustik perdenin takılacağı aparatın sağlam ve kullanışlı olmasıdır. Başlıkları değişebilme özelliği sayesinde sıkıldığınızda veya bir değişiklik yapmak istediğinizde size bu imkanı sunar. Birbirinden güzel modelleri uzmanlarımız sizler için yazı sonundaki resim galerisine ekledi.

Ucuz Fon Perde

Ucuz fon perde modelleri de tercih edilebilecek ortamlar olabilir. Örneğin kiracısınızdır ve uzun süreli değil geçici olarak kullanmak için uygun yollu ama şık fon perdeler tercih edebilirsiniz. Ucuz fon perdeleri de genelde çarşı esnafından ziyade online alışveriş sitelerinden almak daha uyguna gelmektedir. Tam ölçülerinizi aldıktan sonra istediğiniz renk ve kumaş türüne göre seçimler yapıp evinize renk, hava ve şıklık katabilirsiniz. Fon Perde Ölçüsü Nasıl Alınır  yazımızın sonunda video lu bir şekilde detaylıca anlattık. İzlemek için hemen TIKLAYINIZ⇒

Fon Perde Ölçüsü Nasıl Alınır

Fon Perde ölçüsü alırken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için derledik. Videoyu dikkatlice izleyip online alışveriş sitelerinden beğendiğiniz fon perdeyi tam uyumlu olarak satın alabilirsiniz. Fon perde ölçüsü nasıl alınır videosunu izledikten sonra sizde çok rahatlıkla ölçülerinizi eksiksiz alabileceksiniz.

Fon Perde Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fon perde seçerken gerçekten dikkatli ve seçici olmalıyız. Perde her sene alınıp kullanılacak bir ürün olmadığı veya değiştirmesi maddi olarak ta çok kolay olmayan bir ürün olduğu için seçiminizi her şeyle uyumlu tam yapmanız lazım. Onun için size güzel bir video sunuyoruz. Detaylıca bilgi almanız ve doğru kararlar vermeniz için ESASHOME ailesi sizlerin yanında 🙂

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu