Ev Dekorasyonu

FENG SHUI FELSEFESİ İLE EVİNİZİ POZİTİF ENERJİYE BOYAYIN

Evinizdeki dekorasyonu Feng Shui felsefesi ile uyumlu hale getirerek, doğanın içerdiği pozitif enerjiyi yaşam alanlarınıza taşıyabilirsiniz. Bu sayede, yaşam alanınızda daha dingin bir atmosfer oluşturabilir, enerji akışını dengeleyebilir ve hayatınızı olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Feng Shui, Çince’de “rüzgar” ve “su” anlamına gelir ve enerji akışını artırmayı hedefler. Bu felsefenin en önemli ögesi ise “Chi” olarak bilinen yaşam gücüdür. Chi, canlılara güç veren bir yaşam enerjisini temsil eder ve yaşam alanlarımızda hissetmemiz mümkündür.

Evinize Davet Ettiğiniz Enerjinin İlk Durağı: Antre

Enerjinin evinize girdiği ilk nokta antrelerdir. Antrelerin ferah kalması ve enerjinin tüm yaşam alanına yayılması için ayakkabılarınızı ve palto gibi giysilerinizi bir dolabın içine yerleştirmeniz önerilir. Antrenin alanına uygun bir portmanto tercih etmeli, duvarlarında aynalara yer vermeli ve doğru bir aydınlatma seçmelisiniz.

resim 2023 03 26 203026808

Salonunuzu Bitkilerle Canlandırın

Salon dekorasyonunda bolca canlı bitkiye yer vermek, enerji akışını artıracaktır. Canlı bitkiler büyürken sağlıklı bir enerji yaydıkları için salonunuzda birkaç noktaya yerleştirebilirsiniz. Salon kapısının önünde mobilya olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Koltukların arka kısımları duvara dönük olmalı ve ayakları yüksek tercih edilmelidir. Böylece oturan kişilerin kapıyı görecek açıda olması, rahat hissetmelerini sağlayacaktır.

Yuvarlak Bir Yemek Masası Tercih Edin

Yemek odası takımınız ve koltuklarınız aynı alanda yer alıyorsa, duvarına yemek masasını yansıtacak büyük bir ayna asabilirsiniz. Ayrıca yemek masasını yuvarlak formda tercih etmek, misafirlerinizle aranızdaki ilişkiyi güçlendirecektir. Masanın üzerine hoş kokulu çiçeklerin yer aldığı bir vazo koymanız da önerilir.

resim 2023 03 26 203038810

Yatak Odanızda Yumuşak Formlu Vazolar ve Mumlar Kullanın

Verimli bir uyku için yatak odanızda soft renkler tercih etmelisiniz. Karyolanın ayakları mutlaka yüksek olmalı ve yatak başlığı duvara dayanacak şekilde konumlandırılmalıdır. Yatağın her iki tarafına da yerleştirdiğiniz komodinlerin üzerine yumuşak formda vazolar ve hafif kokulu mumlar koyabilirsiniz.

Banyonuzu Soft Renklerle Dekore Edin

Feng Shui ev dekorasyonu kurallarına göre, banyonun kapısı her zaman kapalı tutulmalı ve banyoda da soft renkler tercih edilmelidir.

resim 2023 03 26 203053427

Malzeme ve Renk Kullanımını Dengede Tutun

Feng Shui felsefesine göre, beş unsur vardır: ateş, su, toprak, ahşap ve metal. Bu unsurların dengesini sağlayacak renkler kullanmak önemlidir. Örneğin; suyu mavi renk tonları simgelerken, ateşi yansıtan renkler kırmızı ve mor olarak bilinir. Toprak tonlarına sahip saksılar, toprağın enerjisini evinize taşıyacaktır. Ahşap malzemeleri ise TV sehpalarında ve masalarda tercih edebilirsiniz. Düzeni ve disiplini temsil eden metal detaylı mobilyalar da evinize Feng Shui enerjisi katacaktır.

Renkler, Feng Shui felsefesinde önemli bir yere sahiptir. Beyaz, zihinsel berraklığı ve tamamlanmayı temsil eden metal element ile bağlantılıdır. Siyah, gücün ve su elementinin rengidir. Kırmızı, enerji verir ve uzak Doğu’da şans anlamını taşır. Turuncu, heyecan verici bir renktir ve ofislerde tercih edilebilir. Sarı, konsantrasyonu ve yetenekleri destekler. Yeşil, içsel denge ve huzur sağlar. Mavi, dinlendirici ve sakinleştirici bir renktir.

Feng Shui felsefesi, evinizdeki enerji akışını dengeleyerek, yaşam alanınızda daha pozitif bir atmosfer yaratmanızı sağlar. Evinizde doğal enerjinin akmasını sağlamak için, Feng Shui kurallarına uygun dekorasyon önerilerimizi uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu