Salon Dekorasyonu

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Modern küçük salon dekorasyonu günümüzde dekorasyonda en trend seçenekler arasında yer alıyor. Modern koltuk takımları, televizyon üniteleri ve aydınlatma sistemleri ile başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Hali hazırda küçük bir salonda geniş alanlar yaratmak için eşya tercihi bir numaralı unsurdur. Büyük mobilyaların tercih edilmesi alanda ciddi bir daralmaya neden olacağı için daha minimalist düşünmek gerekir. Küçük salon dekorasyonu için modern ve minimalist mobilyaları inceleyerek işe başlayabilirsiniz.

Küçük Salon Nasıl Büyük Gösterilir?

Küçük Salon Nasıl Büyük Gösterilir

Küçük salon koltuk yerleştirme işlemleri ile daha büyük bir alan olarak gösterilebilir. Büyük koltuk takımları yerine L tipi küçük mobilyalar alanda daha fazla yer oluşturmanızda yardımcı olacaktır.

Küçük bir salonu daha geniş göstermek için dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise orta sehpa kullanımıdır. Mümkün olduğunda orta sehpa kullanımı bu tür alanlarda tercih edilmemelidir. Bunun yerine koltukla bütünleşebilen zigon sehpa modelleri alanda gereksiz mobilya kalabalığını azaltacaktır.

Renk tercihleri de her zaman önemlidir. Özellikle açık renkler daha ferah bir ortam yaratmada size yardımcı olacaktır. Öte yandan yerden aydınlatma sistemleri yer kaplayacağı için bunun yerine yukardan aydınlatma sistemlerinin tercih edilmesi gerekebilir. Büyük avize kullanımı da mekanın daha küçük gösterilmesine neden olabilir.

Açık Renkler Tercih Etmeye Özen Gösterin

Açık Renkler Tercih Etmeye Özen Gösterin

Dar dikdörtgen salon dekorasyonu başta olmak üzere küçük mekanların daha kullanışlı hale getirilmesi için açık renkler tercih etmek son derece önemlidir. Hem ferah bir ortam yaratmak hem de daha geniş bir alan oluşturmak için açık renkler iyi bir kurtarıcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Açık renk mobilyalar, perdeler ve dekorasyon ürünleriyle yaşam alanında daha geniş bir izlenim sunmak mümkündür. Genel dekorasyonda açık renkler tercih edenler ufak koyu renk objeler ile güçlü bir tasarım da oluşturabilirler. Küçük salon dekorasyonu kapsamında duvar renginden perde rengine kadar tüm detaylar düşünülmelidir.

Salonda Doğru Odak Noktası Belirlemek Önemli

Salonda Doğru Odak Noktası Belirlemek Önemli

19 m2 salon dekorasyonu başta olmak üzere oldukça küçük salonlarda dekorasyona başlamadan önce odak noktasını doğru bir şekilde belirlemek son derece önemlidir. Örneğin ortamda derinliği artıracak bir mobilya odak nokta olarak seçilebilir. Bu noktaya göre alanı daraltmadan diğer unsurlar yerleştirilir. Ayrıca bu tür alanlarda çok daha pratik ürünler kullanmak gerekecektir. Kullanışlılık son derece önemli bir etkendir.

Aydınlatma ve Perde Seçimini Doğru Yapın

Küçük salon aydınlatması ve perde seçimi alanın olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Sarkıt aydınlatma sistemleri ile tavanda daha derin bir alan yakalanabilir. Öte yandan çok yer kaplayan yerden aydınlatma ürünlerinin tercih edilmesi alanda daralmaya neden olabilir.

Perde seçiminde ise daha çok uzun perdelerin tercih edilmesi faydalı olabilir. Beyaz renk yine perde seçiminde de etkili olacaktır. Küçük salon dekorasyonu kapsamında mobilya ve eşya tercihleri alanı olduğundan büyük göstermenizi sağlar.

Yazar

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu