Salon Dekorasyonu

Kare Salon Dizaynı Nasıl Yapılmalı?

Salon dekore ederken bazı önemli kriterleri göz önünde bulundurmanız ve öncelik olarak belirlemeniz gerekiyor. Kare Salon Dizaynı yapılırken dikkat edilecek en önemli unsur, salonun geometrik yapısıdır. Kare bir salon dekore etmek istiyorsanız birkaç yöntem denemeniz gerekiyor. Özellikle eşyalarınızı nasıl yerleştirmeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Bu sayede doğru eşyaları satın alabilirsiniz.

Salon dekore
Salon dekore

Bu makalemizde siz değerli takipçilerimize kare salon dekorasyonu nasıl yapılmalıdır? Büyük kare salon dekorasyon örnekleri nasıldır? Kare salon nasıl yerleştirilmeli? Sorularının yanıtlarını verelim istedik.

Kare Salon Dizaynı Nasıl Yapılır ?

Salon bir evin merkezi konumundadır. Geniş bir salona sahipseniz o zaman ona uygun mobilyaları seçmeniz gerekir. Kare salonlar genellikle geniş olan salonlardır. Bu nedenle eşyalarınızı alırken özgürlük sınırlarınız daha geniş olacaktır.

Kare salonlara sahip evler dikdörtgen olanlara göre daha şanslıdır. Çünkü mobilyalarınızı ister karşılıklı isterseniz çapraz koyabilme imkanına sahip olursunuz. Geçiş alanlarınızın daha geniş olması ise eşyaları yerleştirme konusunda avantajlı olmanızı sağlayacaktır.

Kare salonlara sahip evler
Kare salonlara sahip evler

Salonlarda mobilya seçimi kadar bu mobilyaların renkleri de oldukça önemlidir. Kare bir salona sahipseniz renk seçimine de dikkat etmeniz de fayda vardır.

Kare Salonlarda Mobilyada Renk Seçimi

Eğer ki mekân içerisinde yaşıyorsanız kesinlikle bu mekânın renk seçimi ve mobilya seçimi önemlidir. Çünkü mekân aynı zamanda sizi ruhsal ve de fiziksel olarak dinlendirecek ve rahatlatacak en önemli yerinizdir.

Kare Salonlarda Mobilyada Renk Seçimi
Kare Salonlarda Mobilyada Renk Seçimi

Salon dekorasyonunda renk seçimi oldukça önemlidir. Bunu gerek mobilyanız üzerinde kullanmış olduğunuz renkler anlamında gerekse salonunuzun duvarlarının renkleri anlamında değerlendirebilirsiniz.  Yaşadığınız mekân sizi her yönüyle etkileyeceğinden onu bir bütün olarak ele almalısınız. Genelde bizler mekânlarımızı dekore ederken mekânı görenleri etkilemeye yönelik düşünürüz, ancak kendiniz noktasında da mekândaki tercihler oldukça önemlidir.

İlgili Makaleler

Biz her zaman evinizin sıradan bir ev olması değil aynı zamanda kendi kişiliğimizden çizgiler yansıtmasını da isteriz. Bu yüzden de sitemiz üzerinde bulunan tüm dekorasyon içerikleri kullanıcının kafasında farklı fikirler oluşturması açısından hazırlanmıştır.

Satın aldığımız her ürünün birbiriyle ortak noktalar taşımasını isteriz ki seçim yapmanız daha da kolaylaşsın. Mobilyalarda uygun renk seçimi mimari kadar önemli bir konudur. Bu yüzden de bu fark yaratıcı özellikler sayesinde evinizin tasarımı ve kişiselleştirilmesi daha kolay olacaktır.

Mobilyalarda uygun renk seçimi
Mobilyalarda uygun renk seçimi

Renklerin yalnızca psikolojiniz üzerinde etkisi yoktur. Beraberinde dekoratif olma gibi bir özelliği vardır. Bazı renkler mekânınızı daha geniş gösterirken bazıları da daha yüksek göstermektedir. Bu nedenle gerek yemek odası gerekse koltuk takımlarını seçerken renkleriyle tasarımlarını bir arada ele almanızı tavsiye ederiz.

Eğer ki amacınız geniş ve ferah bir mekân yaratmaksa o zaman açık sarı, yeşil, mavi, beyaz renklerin içerisinde yer aldığı takımları seçebilirsiniz. Çünkü bu renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi büyüktür. Koyu renkler genelde sizi daha sakin ve dinlendirmek amacıyla kullanılır bu yüzden örneğin yatak odası takımı seçerken canlı renkler kullanmamak yerinde olacaktır.

Sizlere tavsiyemiz sitemizi ziyaret etmeden kesinlikle bir mobilya alımına gitmemeniz. Gerek mobilya fiyatları gerekse tasarımları hakkında sitemizi ziyaret ettikten sonra emin olun ki düşünceleriniz değişecektir.

Sonuç olarak toparlayacak olursak amacımız size en iyisini ve en kalitelisini şıklığıyla tamamlayarak sunabilmek bunu da sizin için hazırlamış olduğumuz tüm içeriklerde tüm detaylarıyla anlatmaya çalışıyoruz.

Kare Salonlarda Mobilyalar

Kare salonlarda mobilya seçerken sınırsız özgürlüğe sahip olursunuz. Eşyalarınızı salonunuzun şekline göre yerleştirdiğinizde içeride istediğiniz kadar alan ayırabilirsiniz. Geniş bir salona sahip olmak yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi evin merkezini baştan yenilemek anlamına geldiği için salonu en güzel şekilde dekore ettiğinizde evinizin geneline yayılan bir şıklığı da elde etmiş olursunuz.

Kare salonlarda aydınlatmayı ise merkezden yapabilir ya da tavanın birçok bölümünden yapabilirsiniz.  Önemli olan doğru ışığın doğru bir şekilde mobilya üzerine yansıtılabilmesini sağlamaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu