Salon Dekorasyonu

Mavi Beyaz Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonunda en çok tercih edilen renk uyumlarından olan mavi ve beyaz, birlikte bodrum evleri tarzını oluşturan modern bir hava yaratmaktadır. Bu bağlamda günümüzde pek çok insan mavi beyaz salon dekorasyonu yapmayı tercih etmektedir. Mavi tonları ve beyaz bir arada oldukça hoş bir uyum oluşturtmakta olup doğru bir dekorasyon ile oldukça ferah bir salon yapılabilmektedir.

Mavi salon dekorasyonu
Mavi salon dekorasyonu

Mavi ve beyaz renkler kullanılarak yapılacak salon dekorasyonlarında birbirinden farklı tarzlar oluşturmak mümkündür. Örnek vermek gerekirse; bazı insanlar tüm mobilya ve koltukları beyaz tercih etmekte ve dekorasyonda mavi tonlarına ağırlık vermekte ve böylelikle çok ferah ve modern bir görünüm elde etmektedir. Bazıları ise mavi ve beyaz tonlarını hem mobilya hem de diğer tekstil ürünlerinde birlikte kullanarak çok daha sıcak bir yuva görünümü oluşturmaktadır.

mavi beyaz salon tasarımı
mavi beyaz salon tasarımı
mavi tonlari ve beyaz
mavi tonlari ve beyaz
Mavi tonları ve beyaz
Mavi tonları ve beyaz

Mavi Beyaz Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Salon dekorasyonu yaparken mavi ve beyaz renklere yönelmek isteyen kişiler, bu noktada istedikleri tarzda bir salon görünümü oluşturabilmek için birden fazla tasarım tercih edilebilmektedir. Bu renklerin hakim olduğu salonlar modern, spor, country, avangart şekilde dekore edilebilmektedir. Salon tarzının oluşabilmesi için mobilya tarzı seçimleri oldukça önemlidir. Bu noktada mavi beyaz salon dekorasyon fikirleri edinmek için aşağıdaki listeye göz atabilirsiniz.

mavi ve beyaz
mavi ve beyaz
  • Salonunuzda avangart bir tarz yaratmak istiyorsanız, geniş ve detaylı koltuklar, altın ya da gümüş işlemeli dekoratif süsler, geniş ve tasarım detaylarına sahip TV ünitesi ve konsol kullanabilir, halı seçiminde de yine öncü modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Spor bir salon yapabilmek için ise beyaz L koltuk ve mavi renk berjerler kullanabilir ve salonunuza ahşap renkli dekoratif objeler yerleştirerek tarz bir görünüm oluşturabilirsiniz.
  • Modern tarzda mavi beyaz salon tasarımı için ise beyaz renginin ağırlıkta olduğu koltuk takımı ve mobilyalar kullanabilirsiniz. Perde, dekoratif süs, koltuk minderleri için ise mavi rengi tercih ederek hem şık hem de ferah bir salon görünümü elde edebilirsiniz.
  • Rüstik bir salon tasarımı yapmak için ise beyaz ve mavi renklerini azınlıkta tutup ahşap rengine yoğunlaşabilir ve pelüş halı, imitasyon hayvan büst heykelleri, nostaljik tarzda aydınlatmalar tercih edebilirsiniz.
mavi ve beyaz dekor
mavi ve beyaz dekor
mavi ve beyaz salon
mavi ve beyaz salon

Bu gibi dekorasyon fikirleri sayesinde hem rahat hem de zevkinize hitap eden tasarımlar ile salonunuzu dekore edebilirsiniz. Bu noktada herhangi bir mobilya ya da dekor ürünü seçmeden önce salonunuzun büyüklüğünü ve şeklini göz önünde bulundurmanız tavsiye edilmektedir. Örnek vermek gerekirse; küçük salonlarda avangart tarzı dekorasyon kullanmak pek de mantıklı olmayacaktır. Zira bu tarzda mobilyalar oldukça geniş ve detaylıdır. Bu nedenle salonunuzu olduğundan çok daha küçük gösterebilir ve oluşan görünüm beklentilerinizi karşılamayabilir.

salon dekorasyon fikirleri
salon dekorasyon fikirleri

Mavi Koltuk Perde Kombinleri

Mavi salon dekorasyonu yapmak istiyorsanız, perde ve koltuk uyumuna özen göstermeniz gerekmektedir. Zira hem perde hem de koltuklar bir salonda en dikkat çeken ögeler arasında yer almaktadır. Doğru yapılmayan mavi koltuk perde kombinleri, salonunuzun kötü görünmesine sebebiyet verebilir. Bu bağlamda koltukla uyumlu bir perde seçmek oldukça önemlidir.

mavi salon perde kombinleri
mavi salon perde kombinleri
mavi koltuk perde kombinleri
mavi koltuk perde kombinleri

Mavi beyaz salon dekorasyonu yaparken perde seçiminde aynı tona yönelmenize gerek yoktur. Bu da demek oluyor ki, koltuklarınızla birebir aynı tonda bir perde almasanız da iyi seçimler ile ferah bir ev dekoru oluşturabilirsiniz. Bu bağlamda koltukların rengi çok açık bir maviyse, seçeceğiniz perdeler lacivert ya da gri tonlarında olabilir. Eğer koltuk takımınız lacivertse, bu noktada perde için beyaz ya da açık gri tercih ederek bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

Mavi ve beyaz renkler
Mavi ve beyaz renkler

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu