Salon Dekorasyonu

İngiliz Tarzı Salon Dekorasyonu

İngiliz tarzı salon dekorasyonu modeli, sıklıkla kullanılan dekorasyon modelidir. Bir evin en çok vakit geçirildiği alanlardan bir tanesi salonlardır. Salonların her an şık ve modern bir görünüme sahip olmasını isteyen insanlar ve alışılmışın dışında bir dekorasyon yaratmak isteyen insanlar İngiliz tarzı dekorasyonu tercih ediyor.
İngiliz tarzı salon dekorasyon modellerinde salonlar otantik bir görünüme kavuşur.

Country olarak da bilinen bu salon dekorasyonu, son dönemlerde en çok tercih edilen dekorasyon modelidir. Şık, zarif ve estetik görünümleri ile iç huzuru sizlere yansıtan modelleri bulunan İngiliz tarzı salon dekorasyonu modellerinde kullanılan eskitme ürünleri ile dilediğiniz şıklığı salonunuza taşıyabilirsiniz.İngiliz tarzı dekorasyon modellerinde genel olarak salonun ahengi beyazlığın sunmuş olduğu dinginlik ve ferahlığı, doğa, ahşap ve bol bol çiçek detayları bulunuyor. Bu dekorasyonda genel olarak kullanılan renkler soft renklerden oluşuyor. Doğadan alınan ilham ile doğanın tüm renklerini kullanan İngiliz dekorasyonu, benzersiz detayları ile salonlarınızın modern ve kusursuz olmasına yardımcı oluyor.

İçindekiler

İngiliz Tarzı Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İngiliz tarzı salon dekorasyonu nasıl yapılır?” denilince birçok farklı unsurlar ön plana çıkıyor. Bu unsurların bir kısmı asaleti yansıtarak salonlarınıza ayrı bir hava katıyor.

İngiliz Tarzı Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır
İngiliz Tarzı Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Salonlarınızda eşsiz detaylara yer vermek, renklerin uyumunu bir arada kullanarak nostaljik bir salon yaratmak için İngiliz salon dekorasyonu modellerini tercih ederek kendi zevkinize uygun bir salon modeli yaratabilirsiniz. İngiliz salon dekorasyonu yapabilmek için renklerin uyumunu, ahşap detayları ve tablo gibi birçok aksesuarları kullanmanız gerekir.  Aşağıdaki adımları uygulayarak İngiliz tarzı salon dekorasyonunu yapabilirsiniz.

Oymalı Ahşap Mobilyaları 

Oymalı ahşap mobilyaları, İngiliz tarzı salon dekorasyonu modellerinde en çok kullanılan detaylardır. Özellikle oymalı koltuklar ve sandalyeler salon içerisinde mutlaka kullanılması gerekir. Ahşap ve deri detayların uyumunu sandalyelerinizde kullanabilirsiniz. Sandalye renklerinizi bulunduğunuz ortamın gün ışığına göre tercih edebilirsiniz.

Duvarlarda Varak Detaylarına Yer verin

Duvarlarda varak detaylarına yer verin. Çünkü İngiliz tarzı dekorasyonlar gösterişli modelleri ile ön plandadır. Bu nedenle salon içerisinde kullanılacak olan tüm detaylar asil ve gösterişli olmalıdır. Salon detaylarında hem modern hem de ihtişamlı bir görünüm yaratmak için altın renkli duvar çıtalama işlemi yaptırabilirsiniz.

Yüksek Pencereler İngiliz Tarzına Uygun

Yüksek pencereler İngiliz tarzına uygun modellerdir. Özellikle gün ışığı yoğun olarak değerlendirilir. İngiliz dekorasyonlarının en önemli örneklerinden bir tanesi olan yüksek pencereler gün ışığının aktif olarak alınmasını sağlıyor. Pencerelerde değişiklik yapma durumunuz söz konusu ise yüksek pencere yaptırarak evinizin ahengini değiştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Salonunuzda Kırsal Bir Etki Yaratın

Salonunuzda kırsal bir etki yaratın; dekorasyon ürünlerinizde kırsal etki yaratan ürünlere sıklıkla yer verin. Örnek olarak gösterilecek olur ise; koyu renkli ve ahşap detaylı mobilyalar, doğal keten renkli kumaşların kullanımları artırılması gerekir. Aynı zamanda İngiliz tarzı salon dekorasyonu için olmazsa olmaz ürünlerin başında halılar geliyor.

İngiliz tarzı salon

İngiliz Tarzı Salon

Halı ve perde gibi ürünlerde yer alan küçük çiçek detayları İngiliz stilini her an hissetmenize yardımcı oluyor. Zarif çiçekler salona ayrı bir hava katarken country stilini evinize taşıyor. İngiliz salon dekorasyonlarında yoğun olarak duvar tabloları kullanılıyor. Bu tablolarda çerçeve renklerinde pembe, sarı, beyaz, mavi gibi renklerin en açık tonu kullanılıyor. Daha asil ve modern bir tarz yaratmak için evin bir köşesinde şömine de kullanabilirsiniz.

İngiliz stilinde aksesuar kullanımı oldukça önemlidir. Bu nedenle yerinde ve doğru aksesuar kullanarak salonunuzun ahengini değiştirebilirsiniz. Özellikle kuru çiçeklere İngiliz tarzı dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan bir aksesuardır. Zarif ve şık görünümlü çiçekleri eskitme vazoların içerisine koyarak odaya ayrı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Uygulamış olduğunuz tasarımları bizlerle paylaşabilir ve yorumlarda aktarabilirsiniz.

Daha fazla ev dekorasyon fikri için sitemizi incelemeye devam edebilirsiniz.

Yazar

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu