Salon Dekorasyonu

Gri Beyaz Ev Dekorasyonu

Gri Beyaz Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Günümüzde modern bir salon dekorasyonu yapmak isteyen pek çok kişi beyaz ve gri tarzı renklere yönelmekte ve bu bağlamda gri beyaz ev dekorasyonu fikirleri araştırması yapmaktadır. Bu tonlar, hem pek çok farklı renk ile uyumlu olması hem de modası geçmeyen renkler olarak adlandırılmaları nedeniyle sıkça tercih edilmektedir. Ancak bu renkler her ne kadar kolay ve çoğu renkle uyumlu olarak görülse de ev dekorasyonu yaparken birtakım hususlara dikkat edilmesi oldukça önemli olacaktır.

Gri beyaz ev dekorasyonu yapılırken ilk olarak evin boyutu, kullanılan mobilyaların modelleri, kullanılacak ek renklerin ne olacağı gibi hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu bağlamda ev dekorasyonunda gri ve beyaz ağırlıklı renkler kullanmak isteyen kişiler, aşağıdaki başlıkları inceleyerek daha detaylı bilgi alabilmektedir.

Gri ile Uyumlu Renkler Dekorasyon

Gri ev dekorasyonlarında yalnızca gri, beyaz ve siyah renkler kullanmak ortamı çok daha boğucu gösterebilmektedir. Bu nedenle gri rengin ağırlıklı olarak kullanılacağı ortamlarda ek renk tonlarının kullanılması tavsiye edilmektedir. Aksi halde yapacağınız dekorasyon beklentilerinizi karşılamayabilir. Aşağıdaki listede gri ile uyumlu renkler dekorasyon önerileri yer almaktadır.

 • Antrasit gri
 • Mürdüm
 • Lacivert
 • Hardal sarısı
 • Tüm yeşil tonları
 • Bordo
 • Turuncu
 • Fuşya pembesi

Yukarıdaki listede belirtilen renkler, günümüzde gri ile birlikte en çok tercih edilen renkler arasındadır. Ancak daha önce de belirtildiği üzere daha farklı renkler ile de gri rengi kullanabilmek mümkündür.

Gri beyaz ev dekorasyonu yapılırken farklı tasarımlar elde edebilir ve ufak dekorastif eşyalar ile dekorasyonu zenginleştirebiliriz.

Gri ile Uyumlu Renkler Dekorasyon
Gri ile Uyumlu Renkler Dekorasyon

Gri Salon Dekorasyon Fikirleri

Gri salon dekorasyon fikirleri araştırması yapan kişiler, bu noktada pek çok farklı dekorasyon fikrine erişebilmektedir. Evlere oldukça modern bir hava katan gri renk, koltuklar, TV üniteleri, masalar, sehpalar ve bu gibi mobilyalarda kullanılabildiği gibi duvarlar, perdeler, kırlentler, minderlerde de kullanılabilmektedir. Gri rengin hakim olduğu bir ev dekore etmek istiyorsanız, aşağıdaki listeye göz atarak tercih edebileceğiniz dekorasyon önerilerine erişebilirsiniz.

Gri salon dekorasyon fikirleri
Gri salon dekorasyon fikirleri
 • Eğer kullandığınız koltuklar gri ise evde iyi bir bütünlük sağlayabilmek adına gri ile uyumlu renklerde bir berjer kullanabilirsiniz.
 • Gri koltukların hakim olduğu evlerde diğer mobilyaları beyaz renkte tercih edebilirsiniz.
 • Yalnızca gri ve tonlarının kullanıldığı salonlarda ise farklı renklerde dekoratif biblolar, tablolar ve büstler kullanarak ortamın ısıtılması sağlanabilmektedir.
 • Gri koltuklarda antrasit ya da yeşil tonlarında minderler kullanılarak dekorasyonun çok daha başarılı olması desteklenebilmektedir.
 • Gri renklerde dekore edilmiş salonlarda pelüş beyaz post türü halılar kullanarak daha sıcak bir ev ortamı oluşturmak mümkündür.
Gri Salon Dekorasyon
Gri Salon Dekorasyon

Bu gibi dekorasyon önerileri sayesinde gri renk kullanacağınız evinizi tarzınıza göre dekore edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; spor dekorasyon tarzı seven kişiler daha rahat koltuklar ve diğer mobilyalarda işlevselliği ön planda tutabilir. Avangart tarzdan hoşlanan kişiler ise daha abartılı gri koltuklar ve altın işlemeli dekorasyon ürünleri ile öncü bir görünüm elde edebilirler.

İlgili Makaleler

Koyu Gri Koltuk Kombinleri

Koyu gri koltuk kombinleri incelendiği zaman antrasit ya da füme gibi koyu gri tonları ile açık renklerin sıkça kullanıldığı görülmektedir. Evinizde koyu renkte koltuklar olsa bile kasvetli bir görünümden uzak durmak istiyorsanız, beyaz ya da kırık beyaz gibi mobilyalar ile görünümü destekleyebilirsiniz. Ayrıca geniş yapraklı salon bitkileri kullanarak ortamın çok daha ferah görünmesini sağlayabilmeniz mümkün olacaktır.

Gri koltukların tonu çok koyu ise bu görüntüyü minimuma indirmek için koltuk ve TV battaniyelerinden yardım alabilirsiniz. Bu tür renk geçişleri sayesinde salonunuzun çok daha soft bir görünüme bürünmesine yardımcı olabilir ve hayal ettiğiniz gibi bir gri koltuk dekorasyonu yapabilirsiniz.

Gri Beyaz Ev Dekorasyonu
Gri Beyaz Ev Dekorasyonu
esas home
ev dekorasyon fikirleri

Sizde ev dekorasyonlarınızı yayınlanması için iletişim kısmından bizlere gönderebilirsiniz.

Fotoğraflarınızın paylaşılması için takip etmeniz gereken sürece esas home ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yazar

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu