Salon Dekorasyonu

Salon Tasarımlarında TV Ünitesi Nasıl Kullanılmalı?

Salon ve oturma odasında odak noktası olan TV ünitesi modelleri, raflı ve dolaplı tasarımlar ile her dekorasyona uyum sağlar. TV ünitesinde yer alan rafların doğru parçalarla dekore edilmesi, odanın atmosferi açısından önemlidir. Modern ve klasik tarza sahip evlerde antika objeler, grafik kesime sahip figürler ve renkli çerçeveler televizyon ünitesi dekorasyonu için kullanılabilir.

TV izleme keyfini artırmak, ortama hoş bir ambiyans katmak, etkileyici bir dekorasyon oluşturmak için TV ünitesi modellerinden faydalanabilirsiniz. Çekmeceli, dolaplı, raflı, camlı, metal detaylı TV ünitesi modelleri, her dekorasyon tarzına uyum sağlar. Modern ve klasik tarza sahip evlerde TV ünitesi dekorasyonu yaparken objelerden destek alabilirsiniz. Canlı çiçek, çerçeve, kitap, dekoratif obje hatta hobilerinize ait parçalar ile TV ünitesinin raflarını dekore edebilir, sevdiklerinizle birlikte geçirdiğiniz güzel anları yansıtan fotoğraflarınızı sergileyebilirsiniz.

Dolapları özenli bir şekilde hazırlatabilirsiniz

salon tasarimlarinda tv unitesi nasil kullanilmali3

Dolapları alt bölümde bulunan bir televizyon ünitesi duvar dekorasyonunda şık vazolar ve çerçeveler tercih edilebilir. Televizyon sehpası üzerinde bulunan boş alanı figürlü vazolar ve çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Duvara monte edilebilen rafların bulunduğu TV ünitelerini aynı zamanda kitaplık olarak da değerlendirebilirsiniz. Hatta saklamak istediğiniz eşyalar için, TV ünitesinin dolaplarını depolama amaçlı kullanabilirsiniz.

Duvara monte edilen dolaplı üniteleri dekore ederken bazı detaylara önem vermeniz gerekir. Üst dolaplarda ağır eşyalar ve objeler yerine daha hafif olanları kullanabilirsiniz. Bu sayede olası kazaları engelleyebilirsiniz. Alt kısımda yer alan kapaklı dolaplar, sık kullanmadığınız eşyaları saklamak için idealdir. Mobilyaların iç düzenlemelerinde işlevsel çözümler yaratarak daha verimli bir kullanım elde edebilirsiniz.

Yaşam alanlarında göz yormayan bir alan yaratmak için doğru parçaları bir arada kullanmak gerekir. Modern bir ev dekorasyonu oluşturmak için geometrik kesimli objelerden abajurlardan ve duvar süslemelerinden yararlanabilirsiniz. TV ünitesinin monte edileceği duvara yapılan ahşap dekorlar ile ortamın ambiyansını değiştirebilirsiniz. Klasik bir görünüm oluşturmak için kitap, bitki, fotoğraf, çerçeve, tablo gibi dekoratif eşyalardan faydalanabilirsiniz.

TV ünitesine farklı renk tonlarında seçimler

TV ünitesi
TV ünitesi

Duvar paneli konusunda kararsızsanız, tercihinizi duvarın renginden daha farklı bir tondan yana kullanmanız uygun olabilir. TV ünitesinin yer aldığı duvarı koyu yada açık renk tonlarında boyayarak, salonda enerjik bir görünüm yaratabilirsiniz. Taş desenli duvar kağıtları, klasik bir tarz yaratmak isteyenler için idealdir. Aydınlatmalar TV ünitesinin yanında kullanıldığında hem televizyondan gelen ışığın dengelenmesine yarar, hem de arka duvarda kullanılan duvar kağıdını ön plana çıkarır.

İlgili Makaleler

Salon TV ünite dekorasyonları için eskiden kullanılan vitrinler yerini TV ünitesi modelleri gibi seçeneklere bırakır. Camlı dolapları ve şık rafları sayesinde bu tasarımlar dekorasyonu güçlendiren objeler ve diğer eşyalarınız için bir saklama alanıdır. Salon dekorasyonu yaparken TV ünitesine karar vermek için kullanım amacına yönelik hazırlanan tasarımları inceleyebilirsiniz. Zarif fincan bardak takımlarınızı sergilemek istiyorsanız camlı raflara sahip dolapları bulunan klasik tasarımları tercih edebilirsiniz. Modern ve kullanışlı bir stil oluşturmak için çekmeceli, kapaklı dolaplı veya raflı modelleri de değerlendirebilirsiniz.

Farklı zevke göre tv ünitesi seçimleri

TV ünitesi
TV ünitesi

Her zevke ve kullanım alışkanlığına uygun şekilde hazırlanan TV ünitesi modelleri, yaşam alanlarınızın konforunu üst seviyelere çıkarır. Göz önünde durmasını istediğiniz eşyaları ve objeleri TV ünitesinde sergileyebilirsiniz.

TV ünitesi dekorasyon fikirleri içinde seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Kullanılan odanın büyüklüğü TV ünitesinin ebatları için önem taşır. Küçük odalarda büyük TV ünitesi kullanmak, yaşam alanının daralmasına neden olur. Salon TV ünitesi dekorasyonları, alanın yapısına uygun şekilde yapılmalıdır. Salon dekorasyonu içinde kullanılan koltuk, büfe, konsol, sehpa, ayna gibi parçalar, TV ünitesinin tarzıyla uyumlu olmalıdır. Oturma alanlarınızın konforlu ve şık görünmesi için birbirini tamamlayan parçalarla bir dekorasyon stili oluşturabilirsiniz. Salon TV ünitesi dekorasyonu için yararlanabileceğiniz seçeneklerle siz de yaşam alanlarınıza değer katabilirsiniz.

Bunun dışında seçim yaparken dikkat edebilecekleriniz şu şekildedir:

salon tasarimlarinda tv unitesi nasil kullanilmali3

  • Küçük yaşam alanlarına sahip olan evlerde TV ünitesinin alt ve üst dolaba sahip olması önemlidir. Bu sayede eşyalar için daha fazla depolama alanı elde edebilirsiniz. Salon dekorasyonunda düzenli bir görünüm oluşturmak için dolap kısmı kapalı olan modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Evin genel dekorasyonuna uyumlu olan TV ünitesi modellerini değerlendirmek gerekir. Klasik tarza sahip yaşam alanlarında ayaklı, kapaklı, kulplu TV ünitesi tasarımları uygun bir seçim olur.
  • Televizyonun büyüklüğü ve yapısı, TV ünitesi seçiminde etkilidir. Duvara monte edilen büyük ebatlı televizyonlar için raflı üniteleri tercih edebilirsiniz. Ayaklı televizyon modelleri için büfesi olan üniteler daha doğru bir seçimdir.
  • Çok amaçlı kullanılan işlevsel tasarımlar, yaşam alanlarının konforunu artırır. TV ünitesi seçerken kolay monte edilen, depolama alanı sağlayan, şık görünen kaliteli ve dayanıklı modellere ağırlık verebilirsiniz.
  • Sık kullanılan yaşam alanlarında kolay temizlenen TV ünitesi modellerini tercih edebilirsiniz. Alt kısmını kolay temizleyebileceğiniz için ayaklı TV ünitesi modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden elde edilen mobilyalar, uzun süreli kullanım sağlar. Bu nedenle TV ünitesi seçerken tasarımında kullanılan malzemelerin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.

Yazar

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu