Ev Dekorasyonu

Etnik Modern Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Etnik ev dekorasyonu günümüzde yaşam alanlarında daha bohem ve mistik bir hava yakalamak isteyenler tarafından yaygın olarak tercih ediliyor. Özellikle Afrika temasının etkin şekilde kullanıldığı etnik dekorasyonda doğal ürünlere çok sık yer verilmektedir. Referans aldığınız kültüre ait desenler, renkler ve aksesuarları başarılı şekilde kullanarak ister ev ister iş yerlerinde etnik bir hava yakalanabilir.

Ev dekorasyonunda etnik detaylar için genelde Afrika ve Hindistan temalarına sık rastlanmaktadır. Başarılı bir etnik dekorasyon için eşya tercihleri son derece önemlidir. Etnik modern ev dekorasyonu için tercih edilecek aksesuarlar da önemlidir.

Aydınlatmada Mozaik Lambalar Tercih Edin

Aydınlatmada Mozaik Lambalar Tercih Edin

Bohem dekorasyon için aydınlatma en önemli kriterdir. Diğer tüm dekorasyon seçeneklerinde de ortamın doğru şekilde aydınlatılması önemlidir. Etnik dekorasyon tarzında aydınlatma ürünlerine bakıldığında ise mozaik lambalar öne çıkmaktadır. Şık tasarımı ile öne çıkan bu lambalar masa, komidin ve dresuvar üzerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Aydınlatmada diğer bir önemli tercih ise etnik tarza sahip avize kullanımıdır. İster mozaik lambalar ile yerden aydınlatma yapılarak daha loş ve mistik bir hava yakalanabilir ister dekoratif etnik avize modelleri ile aydınlatma güçlendirilebilir.

Bohem Bir Tarz İçin Salıncak Detayı

Bohem Bir Tarz İçin Salıncak Detayı

Salıncak koltuk modelleri son yıllarda birçok dekorasyon tarzında tercih edilmektedir. Farklı bir tarz yakalamak isteyen herkes için iyi sonuçlar veren salıncaklar hem modern hem de etnik tarzlarda üretilmektedir. Hasır, hamak tarzı salıncak modelleri tercih edilerek etnik dekorasyon detayları güçlendirilebilir. Rahat yastık ve minderler ile salıncak detayını tercih ederek etnik modern ev dekorasyonu için konforlu köşeler yaratabilirsiniz.

Halı Seçimine Etnik Detaylara Dikkat

Halı Seçimine Etnik Detaylara Dikkat

Etnik halı modelleri etnik dekorasyonun en önemli parçasıdır. Geleneksel motiflere sahip bu halılar ile mekanın çizgilerini belirlemek önemlidir. Etnik halı ve kilimlerin tercih edilerek etkin detayların ön plana çıkarılması sağlanabilir. Günümüzde birçok alanda etnik halı ve kilim modellerine sık rastlanmaktadır. Ayrıca etnik duvar örtüsü ve duvar halılarının da kullanılarak mekanda daha etkili bir görünüm elde edilebilmektedir.

Etnik Dekoratif Ürünlerden Yararlanın!

Etnik dekoratif ürünler arasında Afrika esintilerine sahip hayvan kürkleri ve hayvan desenlerine sahip aksesuarlar ön plandadır. Duvarlarda hayvan boynuzlarının kullanımı, deri kaplama ve etnik tarzda kırlentlerin tercih edilmesi gibi basit detaylar dekorasyonu bir hayli güçlendirecek.

Tablo ya da biblo seçiminde ise etnik unsurları tercih etmek önemlidir. Etnik desenli kumaşlara sahip örtüler ve süsler mekanın daha mistik bir hava yakalamasını sağlar. Etnik tarzda önemli bir diğer unsur ise tütsü ve mum kullanımıdır. Dekoratif şık tasarım tütsülüklerin tercih edilmesi ve raf, sehpa, vitrin ve konsol gibi alanlar mumların tercih edilmesi de etnik bir hava yakalamanızda önemlidir. Etnik modern ev dekorasyonu için birçok farklı dekoratif ürün tercih edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu