Banyo Dekorasyonu

Siyah Beyaz Banyo Dekorasyonu

Siyah Beyaz Banyo Dekorasyonu yapılırken kullanılan renkler her yıl farklılaşıyor olsa da siyah ve beyazın asaleti yıllardır asla yerini kaybetmemiştir. Eğer siyah ve beyaz renkler kullanılarak bir banyo dekorasyonu yapılmak isteniyorsa o zaman ilk adımları atarken dikkat etmeniz gerekir. Çünkü banyo dekorasyonunda siyah rengin nerede kullanılması gerektiğini bilmezseniz şık bir görüntü oluşturamazsınız.

Siyah beyaz banyo dekorasyonunda kullanılan fayanslar kadar aksesuarlarda çok önemlidir. Çünkü aksesuar banyoyu gösterişli hale getirecek olan parçalardır. Aksesuar seçiminde kullanacağınız renkler ise ya banyonuzu karanlık gösterecek ya da can sıkıcı bir görüntü olmaktan çıkaracaktır.

Siyah ve beyaz sadeliğin timsalidir. Minimalist ve modern tarzı yansıtan bu renkler aynı zamanda zenginliği ve lüksü de ortaya çıkarabilir.

Siyah Renk Duvar Kağıtları

Siyah kendi başına zor bir seçim olduğu gibi söz konusu duvarlar olduğunda bu seçenek biraz daha zorlaşır. Özellikle banyo dekorasyonu için siyah seçmişseniz o zaman duvarlarda kullanmak içinizi karartabilir. Yukarıda bahsettiğimiz doğru aksesuarlar ise bu sıkıcılığı ortadan kaldırarak zarif bir görüntü oluşturur.

Siyah Renk Duvar Kağıtları
Siyah Renk Duvar Kağıtları

Siyah duvar kağıdı seçilirken tüm duvarları değil de tek bir duvarı siyah yapmak daha güzel olacaktır. Bu sayede vurguyu tek bir duvar üzerinden yapabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu Siyah Fayans Kullanımı

Banyo ıslak ve nemli zemin olduğu için duvar kağıdı genellikle tercih edilmez. Bunun yerine siyah fayans seçimi daha mantıklı olur. Banyo dekorasyonunda siyah fayans kullanılmak isteniyorsa parlak ve büyük ebatların seçilmesi daha doğru olacaktır. Parlak renkler uygulandığı ortama ekstra enerji katacaktır.

Siyah ve beyaz banyo dekorasyonu yapılırken bu renklerin nerelerde ve ne kadar kullanılması gerektiğini de belirlemelisiniz. Yoğun siyah kullanımı ortamı boğucu hale getirirken fazla beyaz kullandığınızda istediğiniz görüntüyü elde edemeyebilirsiniz.

Siyah Renk Küvetler
Siyah Renk Küvetler

Siyah Beyaz Banyolarda Temizlik Nasıldır?

Siyah beyaz banyo dekorasyonu yaptırmak isteyenlerin kafasından geçen bu renklerin temizliğinin zor olduğudur. Oysaki bilinenin aksine siyah ve beyaz banyo temizliği daha kolaydır. Çünkü siyah kirleri daha az gösterir. Burada dikkat edilmesi gereken ise siyahın tozu daha fazla üzerine çektiğidir. Bunu siyah bir arabadan da örnekleyebiliriz. Siyah bir banyoyu temizlerken dikkat edilmesi gereken lekeyi hemen çıkarabilecek ve hemen toz tutmayacak malzemeleri tercih etmeniz gerektiğidir.

Siyah Beyaz Banyo Aksesuarları

Siyah beyaz banyo dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi de aksesuar seçimidir. Çünkü siyahın dokusuna aykırı aksesuar seçimi banyonun boğuk görünmesine neden olur. Siyah beyaz banyo dekorasyonunda kullanılması gereken aksesuar renkleri gümüş, altın, bakır ve metaldir. Bu sayede zengin ve lüks bir dokunuş elde edilmiş olur.

Siyah Beyaz Banyo Aksesuarları
Siyah Beyaz Banyo Aksesuarları

Lavabo seçiminde özellikle doğal taşlı tezgahlar, granit ve mermerler tercih edilmelidir.

Siyah Renk Küvetler

Günümüz banyo küvetleri tasarım olarak devasa bir çığır açmış durumdalar. Her ne kadar kullanımı zahmetli olsa da siyah bir küvet üzerine konulacak metal ya da gold aksesuarlarla kendini çok daha fazla hissettirecektir.

Siyah Banyolar için Lavabo Seçimi

Siyah banyolarda genelde seçilen lavabo rengi beyazdır, ancak siyahın lekeyi göstermeme özelliğini göz önünde bulundurulduğunda daha iyi bir tercih olabilir. Siyah lavabo tasarımlarında geleneksel moderne birçok seçim alternatifiniz olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu