Yatak Odası Dekorasyonu

Alçıpandan yatak odası modelleri

Alçıpandan yatak odası modelleri son zamanlarda giderek artan bir popülariteye sahip. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu yatak odaları başta olmak üzere evin farklı bölgelerinde alçıpan tercih ederek çok sayıda avantajdan yararlanıyor. Özel boyutlarda ve kişiselleştirilmiş isteklere göre farklı tarzlarda uyarlanabilen alçıpandan yatak odası modelleri evinizin dekorasyonunu tamamlamanızda etkili olacak.

yatak odası modelleri
yatak odası modelleri

Alçıpan Yatak Odası Başlıkları

Alçıpan yatak odası başlıkları farklı renk ve modellerde karşımıza çıkar. Yatak odasında sofistik bir hava yakalamak isteyenlerin bir numaralı tercihleri arasında yer alır. Yatağın kendi başlığı olmaksızın duvara dayanması ile birlikte üzerine alçıpan kullanılarak istenen şekil yaratılabilir. Hareketli ve enerjik bir hava vermesi için geometrik şekiller, klasikten şaşmayanlar için çiçek ve bitki motifleri, şıklığa özen gösterenler için ortasında ayna yer alan alçıpan modelleri tasarlanabilir.

Alçıpan Yatak Odası Başlıkları
Alçıpan Yatak Odası Başlıkları

Yatağın kendi başlığı olsa dahi alçıpan başlıklar tamamlayıcı unsur olarak kabul edilebilir. Beyaz bir yatak başlığının üst bölümüne kullanıcının tarzına uygun olacak şekilde alçıpandan koyu yeşil – lacivert – gri benzeri dikkati üzerine çekecek bir alan yaratılabilir. Aynı zamanda bu alçıpan bölümün üzerine ya da ortasına tablo asmak, biblo ya da farklı tip dekorasyon araçları yerleştirmek mümkündür.

Alçıpan Yatak Odası Renkleri

Alçıpan yatak odası renkleri kullanıcıları sınırlamayacak şekilde çok çeşitlidir. Bazı kullanıcılar ahenk yakalamak için yatak rengi ile alçıpanın rengini aynı yapar. Örneğin yatak mor renkli detaylara sahip ise alçıpan da yapıldıktan sonra morun daha koyu ya da açık tonlarına, isteğe göre ise aynı tonuna boyanabilir. Alçıpan yatağın üzerinden başlayıp tavana dek uzanabilir. Odada genel olarak açık renkler kullanılıyorsa alçıpanda koyu renklere odaklanılır, tam tersini yapmak da mümkündür.

Alçıpan Yatak Odası Renkleri
Alçıpan Yatak Odası Renkleri

Kişinin enerjisini yükseltmek için alçıpandan yatak odası modelleri kullanımının yanı sıra odaya canlı bir hava katmak üzere yeşil, turuncu, kırmızı ve mavinin farklı tonları tercih edilebilir. Genel itibari ile odanın beyaz ya da bej ve grinin tonları gibi nötr renklere sahip olması alçıpan detaylarında farklı renklerin tercih edilmesini sağlar. Örneğin ahşap motifli bir yatak odasında alçıpanda yeşil ve tonları kullanılabilir.

Alçıpan Yatak Odasında Aydınlatma

Alçıpan yatak odası aydınlatma konusunda da dekorasyona yardım eder. Odanın ışıklandırma sistemleri alçıpan odaklı olarak yerleştirilebilir. Yatağın sağ ve sol olmak üzere iki kenarına doğru uzanan alçıpanların üzerine lamba monte edilebileceği gibi tavan kısmına ya da yatağın dayandığı duvarın üzerine de aydınlatma mekanizması kurulabilir.

Alçıpan yatak odası aydınlatma
Alçıpan yatak odası aydınlatma

Tüm bunlara ek olarak alçıpanın arka tarafına ya da kenarlarını takip edecek şekilde aydınlatma yerleştirilmesi odaya giren birinin duvardan ışık geldiğini düşünmesine yol açar ve görkemli bir tasarım ortaya çıkarır. Alçıpandan asma tavan modellerinde çoğunlukla spot ışıkları ya da LED lambalar kullanılarak zenginleştirilmiş bir görüntü elde edilir.

Alçıpandan Yatak Odası Avantajları

Alçıpandan Yatak Odası Avantajları dekorasyon konusunda neden bu kadar tercih edildiğini kanıtlayan niteliktedir. Alçıpanın iki yüzü de özel bir kartondan oluşur ve ortasına alçı yerleştirilir. Odanın boyutlarına ve kullanıcı isteklerine göre tasarımları kişiselleştirilebilir. Son derece esnek olan alçıpanlar aynı zamanda hafiftirler ve yangına karşı dayanıklıdırlar. İçerisinde bakteri üremez ve ses yalıtımı konusunda bir hayli etkilidir.

Alçıpandan yatak odası avantajları
Alçıpandan yatak odası avantajları

Alçıpanın pH değerinin insan vücuduna yakın olması büyük bir artıdır. Yüzeyi kolay bir şekilde temizlenebilir. Döşendiği esnada hem zamandan hem de işçilikten tasarruf imkanı sağlar. Bazı çeşitleri suya karşı da dayanıklıdır. Alçıpandan yatak odası modelleri arasından birini seçerek bu avantajlardan yararlanmak mümkün hale gelir.

Alçıpandan yatak odası modelleri ile ilgili yorum ve tavsiyelerinizi bizlerle paylaşabilir yaptığınız dekorasyonları bizlere künye kısmında bulunan iletişim mail adresinden gönderebilirsiniz.

Daha fazla ev dekorasyon fikirleri için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu