Banyo Dekorasyonu

Banyo Duvar Kağıdı Kullanımı ve Dekorasyon Önerileri

Banyo duvar kağıdı kullanımı ıslak mekan olmasına rağmen banyonuzda gayet mümkündür. Bunun püf noktaları olmakla birlikte çeşitli desenlerle banyonuza farklı havalar katabilirsiniz. Banyo duvar kağıdı kullanımı için zarif çiçeklerle en gözde tropikal çizgilere kadar çeşitli duvar kağıdı desenleri bulunmaktadır. Bu duvar kağıtlarıyla banyonuzda farklı stil katmak oldukça kolay. Kullanımı da kolay olduğu için kendinden yapışkanlı ve sökülebilen özelliği vardır.

Banyo Duvar Kağıdı Kullanımı

Öncelikle banyonuzun hangi tür duvar kağıdına ihtiyacı olduğunu yani hangi duvar kağıdının banyonuzun için gerekli olduğunu bilmeniz gerekir. Silinebilir özelliği olan duvar kağıdını seçmek daha uygun olacaktır. Ayrıca yıkanabilir ya da yüksek yıkamaya dayanıklı bir duvar kağıdı seçimi de doğru olacaktır çünkü küçük su sıçramaları gibi durumlarda kendini temizleyebilmektedir. Bu yüzden neme dayanıklı olan duvar kağıtlarını seçmelisiniz.

Banyo duvar kağıdı kullanımı
Banyo duvar kağıdı kullanımı

Banyonun her yerinde duvar kağıdı kullanılır mı?

Banyonun özellikle duş bölümünde duvar kağıdı kullanmak doğru değildir. Bu yüzden banyonun her yerinde duvar kağıdı kullanılır mı? sorusunun cevabı hayır olacaktır. Çünkü suya o kadar dayanıklı olmadığı için çok çabuk yıpranma olacaktır. Ancak duş kabini dışına illa ki kullanmak isteyenler camın dışta kalan tarafına duvar kağıdı kullanabilirler. Banyonun duvar kısımlarında yani suyun çok fazla gelmediği yerlerde duvar kağıdını rahatça kullanabilirsiniz. Ayrıca duş kabini için su geçirmez duvar kağıtları bulunmakta ve bu da oldukça masraflı bir iştir, uzman kurulumu gerektirmektedir.

Banyo Duvar Kağıdı
Banyo Duvar Kağıdı

Banyo duvar kağıdı kullanımı için birkaç püf nokta ve dikkat edilmesi gerekenler vardır. Öncelikle duvar kağıdının nasıl yapıştığını ve çıkarıldığını da bilinmesi gerekir. İlk olarak duvar kağıdı nasıl yapıştırılır? Duvar kağıtlarını temiz yüzeye uygulamak oldukça önemlidir. Duvar kağıdını yapıştırmadan önce zemini düzeltmeli ve temizlemelisiniz. Sağlıklı ve daha doğru sonuç almak için çatlaklar, kabarmalar, eski duvar kağıdı kalıntıları ya da boya kalıntıları gibi sorunlar giderilmelidir.

Banyo kağıdı dekorasyon önerileri
Banyo kağıdı dekorasyon önerileri

Duvar kağıdının duvara iyi yapışmasını istiyorsanız duvar kağıtlarının duvara iyi yapıştığından emin olmalısınız. Duvar kağıtlarını yapıştırırken en önemli detay aydınlık kısımdan karanlık kısma doğru olmasıdır. Duvar kağıdını duvara iyice yapıştırmak için spatula ve fırça ile bastırarak işlemi bitirmelisiniz.

Banyo Kağıdı Dekorasyon Önerileri

Banyoda zahmetsiz ve kolay şekilde değişiklik yapmak isteyenler bunu banyo kağıtlarıyla yapabilir. Klasik olarak kullanılan banyo kağıdı tasarımlarının dışına çıkarak banyonuzu yepyeni bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Banyo kağıdı dekorasyon önerileri her stile uygun olarak tasarlanmış ve beğendiğiniz banyo kağıdını banyonuzda kullanabilirsiniz. Banyoya modern bir hava katarken bir yandan da temiz ve pratik bir iş elde etmiş olursunuz. Genellikle küçük banyolarda mermer ya da seramik ürünler daha çok tercih edilirken modern bir tercihle duvar kağıdı da deneyebilirsiniz.

duvar kağıdı nasıl yapıştırılır
duvar kağıdı nasıl yapıştırılır

Doğru renk ve desen seçimiyle istediğiniz görüntüyü yakalayabilirsiniz. Banyonuzu daha ferah ve geniş göstermek için pastel tonlarda banyo kağıdı seçmenizi öneririz. Geometrik şekilli olan banyo kağıtlarıyla da banyonuza derinlik katabilirsiniz. Büyük banyo içinse floral desenli duvar kağıtları banyonuzda iç açıcı görünüm elde etmenizi sağlamaktadır. Banyo duvarlarının hepsini duvar kağıdı ile kapatmak boğucu gösterebileceğinden tek bir alan seçip burada istediğiniz desen veya renkte duvar kağıdı kullanmak daha doğru olacaktır.

Daha dengeli ve uyumlu bir görüntü katması açısından sıcak renklerde bir duvar kağıdı ile seramik seçebilir ve ikisini kullanabilirsiniz. Banyo duvar kağıdı kullanımı daha kolay şekilde hem banyonuzun havasını değiştirir hem de eski halinden eser bırakmayarak yapacağınız seçimlerle daha modern görünmesini sağlamaktadır.

Fayans üzerine duvar kağıdı olur mu
Fayans üzerine duvar kağıdı olur mu

Fayans üzerine duvar kağıdı olur mu?

Plastik boya veya silikonlu boya kullanılmış duvarlarda bile duvar kağıdının uzun ömürlü olması için iyi ustalar bir kat astar atmayı tercih etmektedir. Fayans üzerine duvar kağıdı kullanmadan 1 gün önce, bir kat astar atıp duvar kağıdı uygularsanız oldukça sağlam ve uzun ömürlü olacaktır. Kısaca fayans üzerine duvar kağıdı oldukça güzel şekilde uygulanabilir. Fakat yine de su ile sürekli temasta bulunan duşa kabin içerisinde duvar kağıdı kullanımını önermiyoruz.

Su ile teması kapalı cam duşakabinlerdeki kadar olmayan banyo teknelerinde, duşakabin duvar kağıdı önerisi için alttaki linkten koçtaş sitesinde yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu