Ev Dekorasyonu

Bina Giriş Dekorasyonu

Bina Giriş Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bina giriş dekorasyonu, insanlarda iyi bir izlenim bırakabilmek için oldukça önemlidir bu sebeple ev dekorasyon başlığı altında inceleyeceğiz. Zira insanlar bir apartmana girdiği zaman ilk olarak giriş alanını görmekte ve bu alanın durumuna göre bir izlenim edinmektedir. Hal böyle olunca, bina sahipleri bina girişlerinde dekorasyona ağırlık vermektedir.

Bina Giriş Dekorasyonu Nasıl Yapılır
Bina Giriş Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Bina girişleri tamamen prestije uygun şekilde dekore edilmektedir. Çünkü daha önce de açıklandığı üzere binanın giriş kısmının insanlarda iyi bir izlenim bırakması, binanın albenisini arttıracak ve beğeni toplayacaktır. Günümüzde modern apartman girişleri için sıkça tercih edilen dekorasyon fikirleri aşağıdaki başlıklarda açıklanmaktadır.

Apartman Girişi İçin Tablo

Bina girişlerinde en çok tercih edilen dekoratif ürünlerden bir tanesi de tablolardır. Tablolar, alanın çok daha şık ve gösterişli görünmesine yardımcı olan unsurlardan yalnızca bir tanesidir. Apartman girişi için tablo kullanacak olan kişiler, bu alanlara tablo seçerken bazı unsurları hesaba katmalıdır. Aşağıdaki listede apartman girişleri için tablo seçerken dikkat edilmesi gerekenler belirtilmektedir.

Apartman girişi için tablo
Apartman girişi için tablo
  1. Tablonun boyutu apartman girişinin boyutuna uygun olmalıdır. Büyük giriş alanlarında devasa tablolar dahi kullanılabilirken, küçük girişlerde mutlaka daha küçük tasarımlara yönelmek gerekir.
  2. Apartman girişinin renkleri ile tablo renklerinin bütünlük sağlaması oldukça elzemdir. Örnek vermek gerekirse; krem renginin hakim olduğu apartman girişlerinde altın ve kahverengi detaylara sahip olan tablolar kullanmak dekorasyonu büyük ölçüde destekleyecektir.
  3. Tablonun doğrudan yapay ışık alan bir alana yerleştirilmesi de oldukça önemlidir. Bu noktada apartman ışıkları yetersiz kalabileceği için tablonun olduğu kısımda tablo aydınlatma LED ışıkları ya da aplikler kullanılabilmektedir.

Belirtilen bu 3 hususa uygun olacak şekilde tablo seçimi ve yerleşimi yaparsanız, insanları etkileyen bir apartman girişi oluşturmanız çok daha kolay bir hale gelecektir.

Apartman Girişi Çiçeklik

Çiçeklik ve yapay çiçek ürünleri, apartman girişlerinde sıkça tercih edilmektedir. Apartman girişi çiçeklik modelleri, mutlaka apartman girişinde kullanılan diğer dekoratif ürünler ile bütünlük sağlamalıdır. Genellikle bir duvar boydan boya mermer bir saksı şeklinde dizayn edilmekte ve oluşturulan saksının içerisine yapay taşlar ve çiçekler eklenmektedir.

Apartman girişi çiçeklik modelleri
Apartman girişi çiçeklik modelleri

Bina girişlerindeki çiçeklikler doğrudan güneş ışığı alamayacağı için gerçek bitki veya toprak kullanılması önerilmemektedir. Ancak insanlara bir ev sıcaklığını belli etmek istiyorsanız, yapay çiçek kullanmanız da yeterli gelecektir. Bu noktada çiçeklerin rengi ve boyutunu iyi seçmeli ve buna ek olarak yaptıracağınız çiçeklik ile diğer dekorasyon ürünlerinin bütünlük içerisinde olmasını sağlamalısınız.

Apartman Girişi Ayna Modelleri

Günümüzde hemen hemen her apartmanın girişinde büyük aynalar kullanılmaktadır. Büyük aynalar, konumlandırıldıkları alanı olduğundan çok daha geniş göstermektedir. Bu bağlamda apartman girişi ayna modelleri de merak edilen konular arasında yerini almaktadır. Apartman girişlerinde çok düz ayna kullanımından kaçınılmaktadır. Zira düz aynalar klasik bir görünüm sergilemektedir. Prestij kazanmanın ön planda tutulduğu ve bu doğrultuda tasarlanan apartman girişi aynaları ise çok daha gösterişlidir. Genellikle baklava model ayna, altın çerçeveli ayna, ayna kaplama duvar, dekoratif ayna, ışıklandırmalı ayna gibi modelleri tercih edilmektedir.

Apartman Girişi Ayna Modelleri
Apartman Girişi Ayna Modelleri

Apartmanın giriş kısmında kullanılan renklere uygun olarak karartmalı aynalar da tercih edilebilmektedir. Tercih edilebilecek pek çok farklı ayna model olduğu için ilk olarak bina girişi göz önünde bulundurulmalıdır. Bina iç dekorasyonu, duvar renkler, alanın büyüklüğü doğrultusunda daha iyi kararlar verilebilmektedir.

Bina Girişi Germe Tavan

Bina girişi alanlarında germe tavanlar da sıkça kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Çoğunlukla ofis, bina girişi gibi profesyonel alanlarda kullanılan germe tavanlar, iç panellerinden aydınlatılan ve ortama oldukça hoş bir görünüm kazandıran ürünlerdir. Bu ürünler temel olarak aydınlatma için değil, görsellik için tercih edilmektedir.

Bina Girişi Germe Tavan
Bina Girişi Germe Tavan

Bina girişi gibi dekorasyonun yoğun ve ciddi olduğu alanlarda genellikle germe tavanlar kullanılmaktadır. Zira zeminin kaliteli olduğu, duvarların tablo, ayna, ışık gibi ürünler ile kuşatıldığı alanlarda tavanın boş kalması istenen bir durum değildir. Bu noktada bina girişinin hakim olduğu renklere uygun germe tavanlar ideal olacaktır.

Bina girişleri modelleri
Bina girişleri modelleri

Bina Girişleri Modelleri

Bina girişleri modelleri incelendiği zaman genellikle büyük aynalar, tablolar, kaplamalar, duvar kağıtları, germe tavanlar, tablo aydınlatma aplikleri kullanılmaktadır. Gösterişli binalarda tercih edilen ağırlıklı renk ise altın ve tonlarıdır. Siz de apartmanınızın girişlerinde bu unsurları kullanarak istediğiniz gibi bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Yazar

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu