Boya

En Kaliteli ve En İyi Boya Markaları Listesi

En iyi boya markaları listesinden birini seçip evinizi veya iş yerinizi boyamak istersiniz ama ama bu seçimi yapmak bazen o kadar kolay olmaz. Bir markanın rengi çok hoşunuza gider ama diğer marka daha kaliteli ve uzun soluklu bir kullanım sunar. Bazen de silinme özelliği olan boya sizi cezbederken diğer yandan fiyat olarak sizi zorlayabilir. Evet bu örnekler kafanızı karıştıran birkaç tanesi daha sizlerin boya seçiminde neler neler vardır 🙂 Onun için siz değerli okurlarımıza Türkiye’nin En İyi Boya Markaları Listesini Hazırladık. Boya firmaları hakkında bilgi verdikten sonra öne çıkan özellikleri ve olumsuzları ile devam edip en son o markanın en çok satan renklerini sizler ile paylaşacağız.

En Kaliteli Boya Markaları

Birbirinden kaliteli boya markaları listesini sizler için EsasHome uzmanları tarafından hazırlanmıştır. En çok satılan ve en çok beğenilen 6 boya markasını detaylıca inceleyeceğiz. Sizlerde bu 6 markanın veya bunlar dışında kullandığınız boya markalarından memnun kaldınız mı, herhangi bir şikayetlik durumunuz oldu mu yorum alanına yazarsanız fikir sahibi olmak isteyen ziyaretçilerimizde yararlanmış olur 🙂

Boya Markaları

Sizler için 8 Farklı boya markları listesi hazırlardık ve her birinin artı ve eksi yönlerini araştırdık. Ayrı en çok beğenilen renklerini de liste halinde sunacağız. EsasHome ekibi olarak sizlere hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz 🙂

1- Marshall Boya

marshall boya renkleri
marshall boya renkleri

1954 yılında Türkiye’de faaliyete başlayan marshall kısa sürede boya alanında liderliğe yükselmiş. Genel merkezi Hollanda da olan firmanın Türkiye üretim yeri ise Kocaeli/Dilovası’nda bulunmaktaymış. Firma yönetim kurulunda yabancı isimlerin yanı sıra Türkler de mevcutmuş. Bunlarında bir kaçı ise;

 • Özgür Orçunus
 • Yusuf Kamil Soner
 • Deniz Uyan Ay

Bu kısa firma bilgisinden sonra geçelim boyaları hakkında bilgi vermeye.

Hem kaliteli hemide uygun fiyat sunan marshall aynı zamanda geniş renk paleti ile kullanıcıların en çok tercih ettiği boyalardandır. Kaliteli boyaları sayesinde özellikle iç cephe boyaları uzun yıllar kullanılmaktadır. Aynı zamanda sürdürülebilir firma anlayışı sayesinde memnun kaldığınız boya rengini yıllar sonra yine temiz edebiliyorsunuz. Yeni teknolojileri kullanma konusunda da diğer rakiplerinden arkada kalmamaktadır.

Marshall En Çok Satılan Boya Renkleri

 1. Antrasit Gri
 2. Antibakteriyel Hijyen Beyaz
 3. Sedef Işıltısı
 4. Pembe İnci
 5. Kum Beji

Ayrıca Marshall Renk Paletini İncelemek için : https://www.marshallboya.com/tr/renk-paletleri

2- Dyo Boya

dyo renk paleti
dyo renk paleti

Dyo boya 1927 yılında İzmir’de kuruluyor ve 1941 yılında boya imalatına başlıyor. Ve Dyo’nun Türkiye’de ilk boya fabrikası olduğunu da not düşelim. Zaten eskiden güzel reklamları ile hatırlarız dyo boyayı. Türkiyedeki en eski boya firması olan dyo kaliteli ürünleri ve farklı renk seçenekleri ile en çok satılan boya markalarından biri konumundadır.

Birçok farklı renk grubuna sahip olan dyo özellikle de ahşap, metal ve hobi boyaları ile farkındalık oluşturmaktadır. Hobi amaçlı boyalarını eğer ilginiz varsa denemenizi öneririz. Ayrıca çevreye ve topluma değecek projelerde de sürekli gördüğümüz dyo okulları boyama konusunda da etkin bir rol oynuyormuş.

Dyo En Çok Satılan Boya Renkleri

 1. Dyo Belce Beji
 2. Dyo Kumsal Rengi
 3. Dyo Mat Beyaz
 4. Dyo Kartepe Rengi
 5. Dyo Buz Gümüşü

Ayrıca Dyo Renk Paletini İncelemek için : https://dekoratif.dyo.com.tr/renkler/ic-cephe-renklerimiz

3- Filli Boya

filli boya renkleri
filli boya renkleri

1993 yılında boya sektörüne giriş yapan filli boya markası 1988 yılında inşaat malzemeleri ile satışı ile kurulan bir firmaymış. Avurpa’daki en büyük boya üreticisi DAW’ın teknolojilerini ülkemize getirerek boya imalatına başlayan filli boya gerek reklam gerekse kampanyaları ile bir anda en çok bilinen ve  satılan boya markası haline gelmiş. Bu kadar özgeçmişten sonra boyaları ve kalitesi hakkında bilgi vermeye geçebiliriz 🙂

Sektörün öncülerinden olan filli boya, her yıl çıkardığı farklı renkler ile müşterilerini memnun etmeye devam eden bir firmadır. Boyalarından heryıl en az birkaçı trend olan filli boya aynı zamanda kalitesi ile de tanınmaktadır. Reklamlarda sık sık gördüğümüz filli boya geniş renk kartelası ile her ihtiyaca cevap verebilmektedir.

Filli Boya En Çok Satılan Boya Renkleri

 1. Filli Boya Kumtaşı Rengi
 2. Filli Boya Bej-i Pembe
 3. Filli Boya Kum Beyazı
 4. Filli Boya Andezit Rengi
 5. Filli Boya Bej Rengi

Filli Boya 2024 Renk Paletini İncelemek İçin : https://www.filliboya.com/renkler/2024-yilin-renkleri

4- Bianca Stella Boya

Stella boya renkleri
Stella boya renkleri

Bianca Stella yakın zamanlarda kurulan bir boya firmasıdır. Bir anda bu firmayı her şeyi boyayan boyaları ile tanımaya başladık. Özellikle mutfak dolapları, mutfak tezgahı, kapılar gibi evdeki değişim videoları ile trend oldular. Gerçekten de birçok güzel çalışmalar paylaşılmış ve güzel dekorasyonlar ortaya çıkana kullanıcılar olmuş. Sizinde evinizde eskiyen ürünleriniz varsa kesinlikle denemelisiniz diyeceğimiz bir üründür stella boya.

Bianca Stella Boya ile hem renk paleti hem boyama videoları hemide görsellerin olduğu çok detaylı bir içerik hazırlamıştık. İsterseniz bu yazımızı inceleyebilirsiniz : https://www.esashome.com/stella-boya-renkleri/

En Çok Satılan Stella Boya Renkleri

 1. Stella Boya Gölgem Rengi
 2. Stella Boya Yasemin Rengi
 3. Stella Boya Kum Beji Rengi
 4. Stella Boya Paris Grisi
 5. Stella Boya Lületaşı Rengi
 6. Stella Boya Kesekağıdı Rengi

Bianca Stella Boya Renkleri Kartelası : https://www.esashome.com/stella-boya-renkleri/

5- Polisan

Polisan Renk Paleti
Polisan Renk Paleti

Polisan markası 1920’li yıllarda tekstil işi ile iş dünyasına giriş yapan bir firmaymış. 1985 yılında işse tam olarak boya üretimine başlamış olan polisan ilk kurulum yılından bu güne 18 kat büyüme ile en hızlı büyüyen boya firmalarından biri olmuş. Şuan onlarca farklı renk ve yeni teknollojiye ayak uydurup renk paletleri üreten bir yapıya dönüşmüş durumdaymış. Bu kadar kuruluş bilgisinden sonra artık boyaları hakkında bilgi vermeye başlayabiliriz.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan polisan Japon ortakları sayesinde teknolojiyi de en iyi kullanan firmalardandır. Ev veya iş yerinizin içinde huzurlu ve mutlu bir yaşam alanı için farklı renkler ve size dinginlik sağlayacak renkleri ile ön plana çıkmaktadır.

Polisan En Çok Satılan Boya Renkleri

 1. Polisan Yarı Mat Beyaz Boya
 2. Polisan Masum Beyaz
 3. Polisan Sade Bej Rengi
 4. Polisan Marjinal Gri Rengi
 5. Polisan Kumsal Beji

Polisan renk kartelası için : https://www.polisan.com.tr/fikir-atolyesi/e-kartela

6- Permolit Boya

permolit boya renkleri
permolit boya renkleri

1984 yılında kurulan ve adı akçalı boya olarak piyasaya giren boya firması 2017 yılında İngiltere firması ile birlikte faaliyetlerini sürdürmekteymiş. Boya sektörüne ilk tavan boyasını kazandırdığını söyleyen pormolit boya en çok satılan boyasının da tavan boyası olduğunu iddia ediyor. Ayrıca sprey boyalarda da piyasanın en iyileri olduğunu söyleyen firma farklı renk tonlarıyla müşterilerine renkli bir ev/işyeri sunma hedefindelermiş.

 

En Çok Satan Permolit Boya Renkleri

 1. Permolit Boya Açık Kahve Rengi
 2. Permolit Boya Fildişi Rengi
 3. Permolit Boya Pamuk Şekeri Rengi
 4. Permolit Boya Beyaz Rengi
 5. Permolit Antik Gri Rengi

Permolit Renk Kartelası İncelemek için : https://www.permolitboya.com.tr/kartela/permolit-renk-dunyasi/

Not : Yazı içindeki boya tanıtım sıralamamız rastgeledir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu