Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dolabı Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Mutfak dolabı renkleri kataloğu birçok renk seçeneğini bir arada sunmaktadır. Bu renk seçenekleri arasından doğru kararı vermek için genel dekorasyon kriterlerinin yanı sıra kir tutmama özelliklerinin de incelenmesi gerekecektir. Dekorasyonun en önemli parçalarından olan mutfak dolaplarında başarılı seçimler yapmak için renklerin özelliklerini de bilmeniz gerekebilir.

Mutfak dolapları için renk seçimi yapacakların şu kriterlere dikkat etmeleri önerilmektedir:

 • Uzunlamasına ve dar olan mutfaklarda beyaz zemin üzerinde kırmızı renk tonunda lake dolaplar tercih edilebilir.
 • Dolap rengi seçiminde dolap materyali ve boya türüne göre kolay silinebilir ve kir tutmayan özelliklere sahip olup olmadığına bakılmalıdır.
 • Dayanıklılık, kullanışlılık ve kalite özelliklerine göre dolaplar seçilmelidir.

Mutfak dolabı renk seçimi sırasında birçok dekorasyon detayına da dikkat edilmelidir. Halılardan perdelere, mutfak eşyalarından duvar renklerine kadar birçok unsur bu kapsamda değerlendirilebilir.

Mutfakta Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

Mutfakta Hangi Renkler Tercih Edilmelidir

Son moda mutfak dolabı renkleri arasında günümüzde alternatif birçok renk ortaya çıkmıştır. Genelde bej, açık vizyon, beyaz renkleri yaygın olarak tercih edilen ve sık kullanılan renklerdir. Tek başına ya da ahşap ile kombine edilerek aynı zamanda mor, kırmızı ve siyah gibi renkleri de son yıllarda mutfaklarda sık görülmeye başlamıştır. Ancak bu renkler mutfakları zaman zaman daha karışık ve küçük gösterebilmektedir.

Mutfak Dolabı Boyası Nasıl Olmalıdır?

Mutfak Dolabı Boyası Nasıl Olmalıdır

Mutfak dolabı boyası kullanılarak eskiyen mutfak dolaplarının tamamen değiştirilmesine gerek kalmadan da güçlü bir dekorasyon yapılması mümkündür. Mutfak dolaplarını boyamayı tercih edecek kişiler için su bazlı akrilik boyalar önerilir. Yağlı boya veya sprey boylar da kullanılabilse de bu boyaların bazı dezavantajları olması akrilik boyaların tercih edilmesine neden olmuştur. Mutfak dolabı boyası seçerken de kaliteli boyaların tercih edilmesi uzun vadede en iyi sonuçların alınması açısından son derece önemlidir.

HERŞEYİ BOYAYAN BİANCA STELLA BOYA İLE SİZZDE MUTFAK DOLAPLARINIZI BOYAYARAK YENİ BİR MUTFAK YAPABİLİRSİNİZ Hemen Tıklayın tüm detayları öğrenin -> Bianca Stella Dolap Boyama

Mat Beyaz Mutfak Dolabı Kullanışlı Mı?

Mat Beyaz Mutfak Dolabı Kullanışlı Mı

Mat beyaz mutfak dolabı son derece kullanışlıdır. Özellikle kullanıldığı alanı ferahlatan ve daha geniş görünmesine neden olan bu dolap rengi dar mutfaklarda sık tercih edilmektedir. Özgün ve kullanışlı olarak çok sık iç mekan tasarımında mutfaklarda mat beyaz mutfak dolabı renkleri tercih edilmektedir. Günümüzde yaşam alanlarında mat beyaz mutfak dolapları bu tür avantajları sayesinde sık tercih ediliyor.

En Çok Tercih Edilen Mutfak Dolabı Renkleri Nelerdir?

En çok tercih edilen mutfak dolabı renkleri arasında mat beyaz ve açık renkler öne çıkıyor. Mutfağın genel dekorasyonuna göre dolap rengi seçiminin de buna uygun yapılması önemli bir husustur. Genel hatlarıyla mutfak dolaplarında tercih edilen en yaygın renkler şunlardır:

 • Beyaz
 • Bej
 • Gri
 • Krem
 • Sarı
 • Mavi Tonları
 • Yeşil Tonları
 • Antrasit Gri vb.

Mutfakta tercih edilen ankastre setleri ve diğer ürünlere göre siyah renk mutfak dolaplarının da mutfak dolabı renk seçimi sırasında sık tercih edilmeye başladığı görülmüştür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu