Dekorasyon

Dekorasyonda Tercih Edilebilecek Pastel Renkler Nelerdir?

Canlı pastel renkler ile yaşam alanlarında muhteşem bir denge yakalamak ve etkili bir dekorasyon yapmak mümkündür. Pastel renklerin diğer renklerden ayrıt edilmesi için temel unsur matlık seviyesine bakılması olacaktır. Pastel tonları daha mat daha donuk bir duruş sergiler. Genelde pastel tonları denince akla lila, bebek mavisi, mint yeşili, şeftali rengi ve gül rengi biri renkler gelmektedir.

Küçük yaşam alanlarının daha geniş ve ferah gösterilmesini sağlamak için mobilyalar ile uyumlu pastel renklerin tercih edilmesi mümkündür. Özellikle minimalist dekorasyonda pastel renklerin daha sık tercih edildiği görülmektedir. Dekorasyonda tercih edilecek pastel renkler arasında uyum önemlidir. Bebek mavisi ile limon sarısı, lila ile kum beji ve uçuk pembe ile gökyüzü mavisi pastel renkler arasında ahenk sunan başlıca renkler olarak öne çıkmaktadır.

Pastel Pembe Renk ile Dekorasyon Önerileri

Pastel Pembe Renk ile Dekorasyon Önerileri

Pastel renk paleti içinde şeker pembesi, cam göbeği, bulut rengi, gül rengi ve şampanya rengi gibi birçok alternatif renk seçeneği bulunmaktadır. Son dönemde popülerlik kazanan pastel pembe renkleri ise iyi bir dekorasyon yaratmak için tercih edilebilir.

Özellikle yatak odaları için iyi bir tercih olacak pastel pembe renkler yaşam alanında etkili bir dekorasyon yapılmasını sağlayacaktır. Eğer pastel pembe ana mobilyalarda tercih edilecekse toprak tonlarında aksesuar ve detayların seçilmesi harika bir uyum yaratacaktır. Toprak tonları ev dekorasyonda iyi bir tamamlayıcı olabilir. Pastel pembe ve diğer tonlarını tercih edenler ayrıca alçı duvar tekniği ile etkili bir hava yakalayabilirler. Pastel pembe ile uyumlu renkler arasında kahverengi, boz ren ve gri gibi renkler istenen sonuçları almada fayda sağlayacaktır.

Geometrik Şekillerle Pastel Renklerin Uyumu

Geometrik Şekillerle Pastel Renklerin Uyumu

Koyu pastel renkler kullanılan alanlarda geometrik şekillerin gücünden yararlanmak mümkündür. Pastel renkler çoğu zaman romantik bir hava yakalanmasını sağlar. Bu renkler geometrik şekiller ve metal, sentetik dekoratif soğuk malzemeler ile daha da etkili hale getirilebilmektedir. Bu şekillerin gücünden yararlanarak pastel renkler ile geometrik şekillerin uyumu ortamda çok daha modern ve minimalist bir hava yakalanmasını sağlayacaktır. Renk tercihleri bu noktada önemli bir unsurdur.

Gümüş Grisi veya Koyu Lacivert Pastel Tonlarıyla Dengeyi Yakalayın

Gümüş Grisi veya Koyu Lacivert Pastel Tonlarıyla Dengeyi Yakalayın

Soft renkler kullanılarak yaşam alanlarında hoş bir hava yakalanabilir. Gümüş grisi veya koyu lacivert gibi daha çok topraksı renkler ile dengelendiğinde yumuşak, nötr renk tonları harika bir uyum gösterecektir. Bu tür dengeler ile başarılı bir dekorasyon yapılabilir.

Basit şekilli aksesuarlar ve bir parça bakır rengi kullanılarak nesnelerin sofistike kalmalarını sağlamak mümkündür. Günümüzde pastel tonların kullanımı dekorasyonda fark yaratmasıyla ön plana çıkmıştır. Dekorasyonda tercih edilebilecek pastel renkler ile yakalanan denge sayesinde yaşam alanı çok daha ferah bir yapıya kavuşabilir. Renklerin birbiri ile uyumu bu noktada önemlidir.

Yazar

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu