Dekorasyon

Dekorasyonda Duvar Örtüsü Nasıl Kullanılır?

Duvar örtüsü günümüzde birçok farklı yaşam alanında güçlü bir dekoratif parça olarak kullanılmaktadır. Geçmişten günümüzde yaygın olarak tercih edilen duvar örtüleri özellikle geçmiş dönemde sadece zengin ve soylu ailelerin evlerinde duvarları süslemiştir. Türk kültüründe ise geleneksel motiflerle bezeli duvar örtüleri, halılarının bir dönem sık kullanıldığına rastlanmıştır.

Genelde ince ve yumuşak dokulu kumaşlardan elde edilen bu dekoratif ürünlerin yaşam alanlarında farklı bir hava yakalamak isteyen herkes için iyi bir tercih olduğu görülmektedir. Günümüzde de yaygın şekilde kullanılmaya başlayan duvar örtülerinin birçok farklı tarzda kullanıldığı görülmektedir. Dekorasyonda duvar örtüsü kullanımı için birçok alternatif model bulunuyor.

Duvar Örtüsü Nedir?

Duvar Örtüsü Nedir

Duvar halısı ya da duvar örtüsü tüm yaşam alanlarında dekoratif bir unsur olarak sık kullanılmaktadır. Etnik tasarımlardan sade tasarımlara kadar birçok modeli barındıran bu dekoratif örtüler, hafifliği sayesinde kullanımı son derece avantajlıdır.

Her ortama uyum sağlayacak şekilde birçok farklı detay ile tasarlanan duvar örtüleri salon, oturma odası ve yatak odaları başta olmak üzere zaman zaman iş yerlerinde de tercih edilmektedir.

Duvar Örtüsü Nasıl Takılır?

Duvar Örtüsü Nasıl Takılır

Duvar halısı asma aparatı kullanılarak seçilen duvar örtüsünün rahatça asılması mümkündür. Yaşam alanının genel dekorasyona uygun olarak seçeceğiniz duvar örtüsünün mistik ve geleneksel motiflerle ortama daha farklı bir hava kattığı görülmektedir.

Duvar örtüleri salaş bir görünüm sağlamasıyla da doğru biçimde kullanılmadığında kötü bir görünüme sahip olacaktır. Duvara sabitlemesi son derece kolay olan duvar örtüsü pratik bir şekilde uygun asma aparatları ile kolayca takılabilir. Duvar örtülerinde genelde çift taraflı bant ile sabitleme yapılmaktadır. Hafif olması sayesinde dekorasyonda duvar örtüsü kullanımı için pratik yöntemler kullanılabilmektedir.

Duvar Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Duvar Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir

Duvar örtüsü modelleri arasında birçok farklı tarza hitap eden tasarım ürünler yer alıyor. Tercih edilen kumaştan tasarım detaylarına kadar birçok seçenek sunulmaktadır. Yaşama alanlarınızda farklı bir hava yaratmak için duvar örtüsü tercih etmeden önce şu tür unsurlara dikkat etmeniz en iyi sonuçları almanızı sağlayacaktır:

  • Genel dekorasyon ile uyumlu renk, motif ve tasarımlar seçilmelidir.
  • Uzun süre dayanıklı kalması ve renginde solmalar meydana gelmeyecek ürünler tercih edilmelidir.
  • Kullanımı pratik ürünler seçilmelidir.

Dekoratif Duvar Örtüsü Önerileri

Duvar örtüsü çeşitleri arasında günümüzde modern tasarımlardan etnik tasarımlara kadar birçok farklı seçenek bulunmaktadır. Yaşam alanlarında kullanılan genel dekorasyona ve kişisel zevklerinize uygun olarak duvar örtülerin güvenle tercih edebilirsiniz. Yaygın olarak tercih edilen duvar örtüsü modellerinden bazıları ise şöyledir:

  • Bohem Duvar Örtüsü
  • Otantik Duvar Örtüsü
  • Etnik Duvar Örtüsü
  • Harita Desenli Duvar Örtüsü
  • Harita Tasarımlı Duvar Örtüsü
  • Mandala Duvar Örtüsü vb.

Farklı temalarda ve tasarımlarda üretilen duvar örtüleri sayesinde dekorasyonda duvar örtüsü kullanımı için birçok alternatif seçenek sunulmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu