Salon Dekorasyonu

Villa Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İnsanlar benimsemiş oldukları tarzları giyim kuşamlarına ve yaşam alanlarına yansıtırlar. Ev dekore ederken de benimsemiş oldukları tarzlarına göre eşya tercihinde bulunurlar. Klasik tarzı seven insanlar eşyalarındaki tercihlerini bu yönde belirlerler. Klasik tarzı ait olan objeler ve eşyalar satın alırlar. Spor tarz seven insanlar da yine evlerini dekore ederlerken tarzları doğrultusunda hareket ederler. Villa oturma odası dekorasyonu yapılırken aksesuar kullanımına, renk seçimine ve koltuk takımlarına özellikle dikkat edilmelidir. Öncelikle dikkat edilmesi ve göz önüne alınması gereken konu oturma odasının büyüklüğüdür. Sahip olduğunuz villanın oturma odası ortalama bir büyüklükte ise yapılacak dekorasyon buna göre değişecektir.

Villa Oturma Odası Dekorasyon Önerileri 

Biz de farklı tarzı benimseyenler için villa oturma odası dekorasyon ile ilgili fikirler ve önerilerde bulunmak istiyoruz. Villa oturma odası dekorasyon önerileri vermeye başlamadan önce konuyla ilgili bir kaç ayrıntıya değinelim. Oturma odasının en az büyüklüğü kadar şekli de dekorasyonun başarısını doğrudan etkileyen bir unsurdur. Alınacak eşyaların odanın biçimine uygun olması önemli bir ayrıntıdır. Oturma odası evlerimizin en çok rahat edilmesi gereken odalarıdır. Bu nedenle dekore edilirken şık ve gösterişli olmak adına odanın gereksiz eşyalarla doldurulması odanın konforlu ve rahat bir yaşam alanı olmasından uzaklaşmasına neden olacaktır.

Villa Oturma Odası Dekorasyon Önerileri 
Villa Oturma Odası Dekorasyon Önerileri

Odanın daha sıcak bir ortama dönüşmesi için canlı çiçekler, tablolar ve sevimli biblolar kullanabilirsiniz. Küçük çocuğu olanlar oturma odalarında çocuklarına bir oyun alanı koyabilirler. Ve oturma odasının olmazsa olmazı renkli ve rahat kırlentlere mutlaka yer vermek odayı daha kullanışlı hale getirir. Odanızı dekore ederken halılarla koltuk ve perdelerinizin renk uyumuna özen gösterin.

Küçük ve Kare Oturma Odası Dekorasyonu 

Küçük ve kare oturma odası dekorasyonu için seçilecek altı sandıklı bir köşe oturma grubu odayı olduğundan geniş gösterecektir. Gün içinde ya da akşam televizyon seyrederken üzerinize aldığınız battaniyeleri oturma grubunun sandık kısmına koyarak ekstra bir kullanım alanı kazanmış olursunuz. Ayrıca koltuk kırlentlerini de kullanmak istemediğinizde baza sandığına koyarak ferah bir görüntü temin edebilirsiniz. Köşe takımınızın rengine uygun olarak satın alacağınız fon perde içine şık bir kırık beyaz tül perde çok uyumlu olacaktır.

Küçük ve Kare Oturma Odası Dekorasyonu
Küçük ve Kare Oturma Odası Dekorasyonu

Küçük oturma odası için ortaya halı almak yerine odanızın tamamını tüylü ve açık renk bir halıyla kaplatmak dekorasyonda bütünlük sağlar. Villanızın oturma odası fazla geniş değilse çok fazla eşya koymanızı önermiyoruz. Eskitme ahşaptan yapılmış bir televizyon ünitesi ile odanız sade, şık ve konforlu olacaktır.

Villa Oturma Odası Normalden Daha Büyük Olanlar İçin Dekorasyon Önerisi 

Villa oturma odası normalden daha büyük olanlar için dekorasyon önerisi biraz daha gösterişli olacak. Şık ve göz yormayan sade bir duvar kağıdı odaya hoş bir görüntü sağlayacaktır. Normalden büyük oturma odalarında duvara monte edilmiş şık ve büyük ekran LCD televizyon odanın her zaman daha derli toplu görünmesine katkıda bulunur. Tarzınıza uygun renklerde oturma grubunuza uygun goblen bir koltuk şalıyla bütünlük sağlayabilirsiniz. Odanızın uygun bir duvarına monte ettiğiniz raf ünitesine koyacağınız sevimli ve minik biblolar çocuklarınızın da çok hoşuna gidecektir.

Keyfine Düşkün Olanlara Oturma Odası Dekorasyon Önerileri 

Sizde mi evimde rahatımdan ödün vermem diyenlerdensiniz? O zaman şimdi de keyfine düşkün olanlara oturma odası dekorasyon önerileri verelim. Tüm günü dışarda yoğun bir çalışma temposuyla geçirenler haklı olarak evlerine geldiklerinde güzel bir keyif yapmak isterler.

keyfine düşkün olanlara oturma odası dekorasyon önerileri
keyfine düşkün olanlara oturma odası dekorasyon önerileri

O zaman bu önerimiz tam size göre. Duvara monte edilmiş büyük ekran bir LCD televizyonun tam karşısına koyacağınız bir baba koltuğu ve yanına dekoratif ahşap bir gazetelik. Bir yandan ayaklarınızı uzatıp gazetelere göz gezdirirken bir yandan da karşınızdaki televizyondan günün haberlerine göz atabilirsiniz. Balkon ve cam kenarlarına odanızın büyüklüğü ile orantılı büyüklükte koyulacak canlı çiçekler ve saksılarla seçtiğiniz aksesuarların renk uyumu dikkate alındığında ortaya tam anlamıyla huzurlu bir ortam çıkacaktır.

Villa Oturma Odası Dekorasyon konusu ile ilgili tecrübelerinizi yorumlarda bizlerle ve değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Daha farklı dekorasyon örnekleri için ana sayfamızı inceleyebilir ve bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takipte kalabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu