Ev Dekorasyonu

Ev İçinde Yetiştirilecek En Güzel Dekoratif Bitkiler Hangileri?

Uzun ömürlü salon çiçekleri günümüzde dekorasyonun önemli bir parçası haline gelmiştir. Dekorasyonda çok sık tercih edilen ev bitkilerinin ortak özelliği genelde az bakım gerektirmesi ve oldukça dekoratif bir görünüme sahip olmasıdır. Çiçeklerle ilgilenmeyi sevenler için bakım gerektiren rengarenk yapraklı ve kokulu çiçekler de tercih edilerek renkli ve ferah bir ortam oluşturulabilir.

Yaşam alanları için bitki tercih ederken genel dekorasyon ve kişisel zevklere göre seçim yapılmalıdır. Örneğin çok sık güneş almayan bir alanda bitki tercih edilecekse bu durumda güneş ışığına az ihtiyaç duyan bitkiler seçilmelidir. Ev içinde yetiştirilecek en güzel dekoratif bitkiler sayesinde dekorasyon güçlendirilebilir.

Yaşam Alanlarının Vazgeçilmezi Menekşeler

Yaşam Alanlarının Vazgeçilmezi Menekşeler

En güzel ev çiçekleri denince akla gelen ilk bitki şüphesiz ki menekşedir. Günümüzde 500 farklı türü olan menekşeler genelde bahar aylarında açarak ortamda muhteşem bir atmosfer yaratmaktadır. Serin ve gölgelik bir alanda bakımını yaparak yaz aylarına kadar menekşenin çiçeklerini korumasını da sağlayabilirsiniz.

Evlerde süs bitkisi olarak en çok tercih edilen menekşeler dekoratif saksı kullanımı ile duvarlarda raf kullanımı ile duvarda farklı bir dekorasyon yaratılabilir. Dekorasyon ile uyumlu renkte açacak menekşeleri tercih ederek iyi bir bitki seçiminde bulunabilirsiniz.

Dekoratif Saksılarda Orkideler

Dekoratif Saksılarda Orkideler

Salon bitkileri arasında orkideler zarafeti ve güzelliği ile ilk sırada yer almaktadır. Hemen hemen tüm yaşam alanlarında görmeye alışık olduğumuz orkideler az veya orta ışıkta, sıcak bir ortamda, ortalama sulamayla orkidelerin aylarca çiçeklerini koruması sağlanabilir. Orkideler nispeten hassas çiçekler olduğu için konumunun iyi belirlemesi ve bakımının da aksatılmaması önemlidir.

Evlerde dekoratif amaçlı canlı bitki tercih edeceklerin dekoratif saksılar ile orkideleri buluşturarak özellikle salonlarda daha yumuşak bir hava yakalamaları mümkündür. Birçok farklı renkte çiçeğe sahip olan orkide yaşam alanınızda ferah bir hava yaratacaktır. Ev içinde yetiştirilecek en güzel dekoratif bitkiler arasında orkideler her zaman birçok kişinin ilik tercihi olmayı başarmaktadır.

Bakımı Kolay Dekoratif Sukulentler

Bakımı Kolay Dekoratif Sukulentler

Dayanıklı ev çiçekleri arasında sukulentler son dönemin en trend dekoratif bitkileri arasında yer almaktadır. Sıcak iklim bitkisi olan sukulentler küçük ve hoş bir dekoratif obje olarak tercih edilebilir. İlkbahar ve yaz aylarında gelişimini tamamlayan bu bitki soğuğa karşı hassas olmasıyla dikkat çekmektedir. Kış aylarında 20 – 30 günde bir sulanması ile canlılığınızı rahatlıkla koruyabilen sukulentler bakımı kolay olması sayesinde de sıklıkla tercih edilmektedir.

Salonların Vazgeçilmezi Atatürk Çiçeği

Atatürk çiçeği hem adıyla hem de güzelliği ile yaşam alanlarında her zaman başköşelerde tercih edilen dekoratif bitkiler arasında yerini almayı başarıyor. Güneş ışığını seven bir bitki olan Atatürk çiçeği, özellikle pencere kenarlarında iyi bir dekorasyon unsuru olacaktır. Ev içinde yetiştirilecek en güzel dekoratif bitkiler arasında Atatürk çiçeğine de yer verilmesi mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu