Ev Dekorasyonu

Ortamı Ferah Ve Geniş Gösteren Dekorasyon Önerileri

Ferah ve geniş gösteren dekorasyon önerileriyle sizler de evinizi daha hoş bir görünüme kavuşturabilirsiniz! Ferah ve geniş gösteren dekorasyon önerilerine dair birçok farklı fikir ve yöntem bulunuyor. Bunu gerçekleştirebilmek için kullanabileceğiniz farklı renkler, eşyalar ve tasarımlar size yardımcı olabilir. Sizler için ortamı ferah ve geniş gösteren modern dekorasyon önerilerini derledik.

Ortamı Ferah Ve Geniş Gösteren Renkler

Öncelikle dekorasyon önerilerine bu sihirli renklerden başlayalım. Işığı yansıtma özellikleriyle adeta sihirli olan, kullanıldığı ortamı geniş ve ferah gösteren renkler evlerinizde sizin kurtarıcınız olabilir. Özellikle 1+1 gibi küçük evlerde ve dar alanlarda sizi boğmayacak, aksine ferahlatacak renkler; açık ve yumuşak tonlardaki renklerdir. Beyaz, bej, krem, açık gri, açık yeşil ve mavi tonları küçük evlerde ve dar alanlarda sıkça kullanılan renkler.

Ortamı Geniş Ve Ferah Gösteren Renkler
Ortamı Geniş Ve Ferah Gösteren Renkler

Ortamı geniş ve ferah hale getirmelerinin yanı sıra daha huzurlu ve sakinleştirici etkileri de bulunuyor. Son zamanlarda modern dekorasyon önerilerinde en çok kullanılan renkler arasında ilk sıra, krem ve bej tonları olarak karşımıza çıkıyor.

Ortamı Ferah Ve Geniş Gösteren Eşyalar

Ortamı ferah ve geniş hale getirmek için kullanılabilecek en işlevsel eşya, aynadır. Ayna, hem ışığı hem de görüntüyü yansıtmasıyla bulunduğu ortamın alanını adeta ikiye katlayarak ortamı ferah ve geniş gösteren eşyalar arasında birinci sırayı alıyor.

Ortamı Ferah Ve Geniş Gösteren Eşyalar
Ortamı Ferah Ve Geniş Gösteren Eşyalar

Konu ferahlık ve modernliğin kesişimi ise ferah ve geniş gösteren modern dekorasyon önerilerinden bahsederken mobilyaları atlamak olmaz. Açık renk mobilyalar, ahşap ve ağaç tasarımlar ise ortamı daha ferah hale getirmesinin yanı sıra sakin ve huzurlu bir ortam yaratmak için de birebir.

Ferah Bir Ortam Yaratmak İçin Dekorasyon Önerileri

Evlerinizde ferah ortam yaratmak için önerilerimiz çok basit: Az eşya, çok huzur! Minimalizm olarak adlandırılabilecek bu önerinin temelinde kullanacağımız kadar eşya almak yatıyor. Az detaylı, basit, sade bir yaşam tarzını ifade ediyor.

modern dekorasyon önerileri
modern dekorasyon önerileri

Bunun yanında çok fazla desenli, karışık renklerdeki tasarımlar ve çok fazla eşya olması bulunduğu ortama renk katsa da maalesef ki ortamın daha küçük ve karışık gözükmesine yol açabiliyor. Bu sebeple az renk ve az eşya kullanmak, ortamı ferah ve geniş gösteren modern dekorasyon önerilerimizden biridir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu