Ev Dekorasyonu

Koridor Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Koridor dekorasyon fikirleri sayesinde yaşam alanlarının çok daha kullanışlı bir hale gelmesi sağlanabilir. Dar veya geniş olsun fark etmeksizin koridor dekorasyonu yaşam alanın daha ferah ve kullanışlı hale getirilmesini sağlamaktadır.

Koridor dekorasyonu yaparken öncelikle ne kadar bir alan sahip olduğunuzu doğru tespit etmeniz gerekecektir. Koridor ölçülerine göre duvarlarda genel dekorasyon ile uyumlu tablolar tercih edebilirsiniz. Eğer geniş bir koridora sahipseniz dresuar ve portmanto tercih edilebilir. Yolluk seçimi ve aydınlatmalar ise yine koridor dekorasyonu yaparken dikkate alınması gereken temel unsurlar olacaktır.

Dar Koridor Nasıl Dekore Edilir?

Dar Koridor Nasıl Dekore Edilir

Dar uzun koridor dekorasyonu geniş koridorlara göre detaylara daha sık yer vermeniz gereken alanlardır. Dar koridorlar için öncelikle yolluk seçimi yaparak işe başlayabilirsiniz. Hali hazırda dar olan koridorlarda dresuar gibi ürünlerin kullanımı alanı daha da daraltacağı için tercih edilmez.

Dar koridorlarda duvarlara küçük çerçeveler asarak adeta bir zaman tüneline çevirebilirsiniz. Tepeden aydınlatma unsurları ile alanı daraltmadan aydınlatmayı da yapabilirsiniz. Dar koridorlarda büyük dekoratif duvar süslerine olabildiğince az yer vermeniz gerekecektir. Boş alanların verimli şekilde kullanımı ise istediğiniz sonuçları kısa sürede almanızı sağlayabilir. Koridor dekorasyonu için dekore edeceğiniz alanın özelliklerini iyi bilmek ve buna uygun ürünleri tercih etmek son derece önemlidir.

Geniş Koridor Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Geniş Koridor Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Geniş koridor dekorasyonu dar koridorlara göre çok daha kolaydır. Size geniş bir hareket alanı yaratacağı için şık tasarım dresuar ve portmantolar tercih edilebilir. Buna ek olarak duvarlarda raf kullanımı ile çeşitli ev bitkilerini de bu raflara yerleştirebilir veya dekoratif objeleri bu alanlarda kullanabilirsiniz.

Yine geniş koridorlarda da duvarların etkin kullanımı beklentilerinizi karşılayacaktır. Duvarlarda dekoratif tablolar ya da fotoğraf çerçeveleri ile dekorasyon güçlendirilebilir. Bu kapsamda doğru dekoratif ürünleri tercih etmek önemlidir. Eğer geniş bir koridora sahipseniz yerde de bazı ürünlere yer verebilirsiniz. Tamamen alanın genişliğine göre aydınlatma, duvar süsleri ve eşya kullanımı konusunda uygun seçeneklerin tercih edilmesi gerekecektir.

Modern Koridor Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Modern Koridor Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Modern koridor dekorasyonu birçok detaya sahiptir Bu detaylar arasında eşya seçimi ilk sırada ye alacaktır. Modern dokunuşlara ve renklere sahip yolluklar ve aydınlatmada daha çok led unsurlara yer verilerek bile başarılı sonuçlar alınabilir. Duvarda modern çizgilere sahip dekoratif ürünlere yer vererek de şıklığı yakalamak mümkündür.

Daha minimalist ve modern bir tarz benimseyenler ise olabildiğince az eşya ile sadece ufak detaylara yer vererek koridorda modern bir hava yakalaması mümkündür. Koridor dekorasyonu için duvar boyunca tablo kullanabilir veya sadece koridor sonunda ya da başında ayna ve dresuarlara yer vererek de modern bir esinti yaratabilirsiniz. Koridor dekorasyonu için tamamen yaşam alanının özelliklerinin dikkate alınması gerekecektir.

Yazar

2022 Ev Dekorasyon Fikirleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu