Mutfak Dekorasyonu

Dar Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İnce uzun dar mutfak modelleri için birçok dekorasyon detayı bulunmaktadır. Özellikle küçük mutfakların daha geniş gösterilmesi ve ferah bir ortam sunması için birçok önemli detaya dikkat edilmelidir. dar mutfakları dekore etmek için başta renkleri belirleyerek işe başlayabilirsiniz.

Dar ve küçük mutfaklarda aydınlık alanlar oluşturmak geniş gösterilmesinde en önemli unsuru. Bu nedenle açık renk duvarlar ve mutfak dolabı rengi tercih etmeniz gerekecektir. Diğer önemli bir unsur ise aydınlatmadır. Dar mutfak dekorasyonu için beyaz tonlarının tercih edilmesi önerilmektedir.

Mutfak Dolabı Renklerini Doğru Seçin

Mutfak Dolabı Renklerini Doğru Seçin

Dar mutfak dolap modelleri dekorasyonda en önemli detaydır. Dar mutfaklarda büyük dolap kullanımı alanı daraltması nedeniyle daha küçük fakat işlevselliği yüksek dolapların tercih edilmesi gerekecektir. Ürün ebatlarına göre depolama alanlarının belirlemesinde kullanışlı ürünler seçilmelidir.

Raflar, çekmeceler ve dolap içlerinin olabildiğince mutfak eşyasını alma kapasitesine sahip olması dar mutfaklarda gereksiz eşyaların ortada durarak alanın daha karmaşık görünmesini engellemesini sağlayacaktır.

Kullanışlı Tezgahlar Tercih Edin

Kullanışlı Tezgahlar Tercih Edin

Küçük mutfak tasarımları kapsamında tezgah tercihleri de önemlidir. Bu tür mutfaklar için ada kullanımı daha da daraltacağı için ada yerine U tezgahlar tercih edilebilir veya tek taraflı tezgahlar ile mutfakta daha geniş bir alan yaratılabilir. Tezgahların üzerini olabildiğince boş bırakmak da alanın olduğundan daha derin ve geniş görünmesini sağlayacaktır.

Mutfak tezgahları ve dolapların birbiri ile uyumu sayesinde alanın olduğundan daha geniş görünmesi ve kullanışlı hale getirilmesi sağlanmaktadır. Dar mutfak dekorasyonu için tezgah planlamasının alana göre yapılması büyük önem taşır.

Mutfak Aydınlatmasına Dikkat!

Dar küçük mutfak dekorasyon fikirleri arasında her zaman aydınlatmalar ilk sırada gelmektedir. Dolap altına yapılacak led veya spot aydınlatmalar ortamın olduğundan daha geniş görünmesini sağlayabilir. Hali hazırda dar olan mutfaklarda koyu renk aydınlatma tercih etmek veya büyük aydınlatma aparatları ile alanı daha dar göstermek istediğiniz sonuçları vermeyecektir. Bu tür mutfaklarda gizli aydınlatmaları tercih ederek daha başarılı sonuçların alınması mümkündür. Günümüzde dar ve geniş birçok mutfakta bu tür aydınlatma detaylarına yer verilmektedir.

Küçük Mutfaklarda Akıllı Çözümleri Tercih Edin

Küçük Mutfaklarda Akıllı Çözümleri Tercih Edin

Küçük mutfaklara akıllı çözümler sayesinde en az eşya ile en verimli sonuçlar alınabilir. Örneğin günümüzde bu tür alanlar için tasarlanan mutfak dolaplarının içine çok sayıda eşyanın depolanabilir olması ve işlevsel hale getirilmesi ortadaki kalabalığın kaldırılmasında oldukça etkilidir.

Mutfaklarda tercih edilecek katlanabilir mutfak masaları ve alana uygun portatif sandalyeler sayesinde de dar alanların daha kullanışlı hale getirilmesi mümkündür. Tüm bu akıllı ürünler sayesinde küçük mutfakların olduğundan daha geniş gösterilmesi ve ferah bir ortam yaratılması mümkündür. Dar mutfak dekorasyonu için tercih edilecek akıllı çözümler dekorasyonda başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Akıllı mutfak eşyalarıyla mutfaklarınızda fark yaratabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu